Emekliler, kasım ayında emekli aylığı, Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi ve banka promosyonları ile beraber toplamda üç farklı ödeme imkânına kavuşacaklar. İşte ödemelere ait merak edilen sorular.

Türkiye’de emekliler için kasım ayı, merakla beklenen ödemelerin yapılacağı bayram ayı haline geliyor. Bu sene, Cumhuriyet Bayramı’na özel verilecek 5 bin liralık ikramiye, emekliler için ek bir gelir olacak. İşte emeklilerin kasım ayında eline geçecek ödemeler ve tarihleri…

Emekliye %71 zam farkı hesaplandı! Ocak 2024'te en düşük emekli maaşı 5 haneli olacak! 2000 sonrası SGK-SSK, Bağ kur’lular 12 puan refah payı dâhil... Emekliye %71 zam farkı hesaplandı! Ocak 2024te en düşük emekli maaşı 5 haneli olacak! 2000 sonrası SGK-SSK, Bağ kurlular 12 puan refah payı dahil...

ssk-emekli-maasi-ne-kadar-126-2-41-(copy)

Cumhuriyet Bayramı İkramiyesi:

Cumhuriyet Bayramı'na özel verilecek 5 bin TL tutarındaki ikramiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası açıklama yapıldı. Bu ek ödeme, emekliler için güzel bir sürpriz olacak. Emekliler, kasım ayının ilk yarısında bu ikramiyeler hesaplarına yatacak. Resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Banka Promosyonları:

Emekliler için üçüncü bir gelir imkanı da bankaların promosyon kampanyalarından kaynaklanıyor. Ekim ayında 12 bin 500 TL'ye kadar çıkan promosyon ödemeleri, kasım ayında da devam edecek gibi gözüküyor. Bankalar henüz resmi bir açıklama yapmasa da, emeklilerin kasım ayı promosyon kampanyalarından yararlanmaları bekleniyor. Bu durum, emeklilere ek bir gelir kapısı açma imkanı oluyor.

Emekli Maaşı Ödeme Tarihleri:

Ayrıca, emeklilerin her ayın belirli günlerinde alacakları maaşlar da tahsis numarasına göre farklı tarihlerde ödeniyor. İşte 4A SSK ve 4B BAĞ-KUR emeklilerinin maaş ödeme tarihleri:

0x0-sgk-uzmani-gunu-gunune-hesapladi-3652-4565-gun-primle-o-kisilere-erken-emeklilik-hakki-saglandi-1693051953652

4A SSK Emekli Maaşları Ödeme Tarihleri:

700 Bin Liradan başlayan sıfır araç fiyatları şok etkisi yarattı! 700 Bin Liradan başlayan sıfır araç fiyatları şok etkisi yarattı!

Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18'inde,

Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19'unda,

Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23'ünde,

Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24'ünde,

Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25'inde,

Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26'sında maaşlarını alırlar.

emekli zam-3

4B BAĞ-KUR Emekli Maaşları Ödeme Tarihleri:

Tahsis numarası son rakamı 9, 7 ve 5 olanlar ayın 25'inde,

Tahsis numarası son rakamı 3 ve 1 olanlar ayın 26'sında,

Tahsis numarası son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28'inde maaşlarını alırlar.

Video

Emekliler, kasım ayında emekli maaşı, Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi ve banka promosyonları ile toplamda üç farklı ödeme imkanına sahip olacaklar. Bu ödemeler, emeklilerin maddi olarak rahatlamasına katkı sağlayacak ve bayram coşkusunu artıracak.