İliç maden faciası araştırma komisyonunu çalışmalarına başladı İliç maden faciası araştırma komisyonunu çalışmalarına başladı

Emekliye seyyanen zammın yolda olduğunu vurgulayacağımız bu haberimizde, emeklilerin maaşlarında ve ikramiyelerine gelecek zamla birlikte bayramın yaşatılacağına dikkat çekmekteyiz. Emekliler arasında büyük bir heyecana sebep olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılan zamlar ile birlikte bayram ikramiyelerindeki artışların da dikkat çektiğini belirtebiliriz. Yapılan açıklamalarda emeklilere verilen 11,68'lik ek zam oranı ile birlikte 49,25'e çıkarıldığına dikkat çekilmektedir. Ocak-Haziran döneminde ise en düşük emekli maaşının 10 bin TL’ye yükseldiği aktarılmaktadır.

2024 yılında aynı zamanda bayram ikramiyelerinde % 50’lik artış yapıldığı ve böylelikle ödenecek tutarın ise 6 bin TL’ye yükseldiği vurgulanmaktadır. AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin'in bir tv programına katılarak yaptığı açıklamada 16 milyonun heyecanla karşıladığı detaylar dikkat çekmektedir. Yakından takip edilen bu haberlere göre emeklilere seyyanen zam ile ilgili son gelişmelere de yer verilmektedir.

Müjdeli Haberler Yakında Geliyor mu?

Ocak döneminde yapılan yüzde 49,25’lik zam ile birlikte emekli maaşlarının 10 bin TL olarak ödenmeye başlandığı vurgulanmaktadır. Bu haberlerde dikkat çeken noktalara göz atabilir ve emeklilerin beklentilerinin karşılanacağına yönelik açıklamaları gözden geçirebilirsiniz. Bu açıklamaların ardından gözlerin gelecek emekli maaşı düzenlemelerine çevrildiği dikkat çekmektedir.

Yapılacak düzenlemeler ile birlikte seyyanen zammın uygulanıp uygulanmayacağına dair bilgilere de yer verilecektir. Binlerce vatandaşın beklediği bu açıklamaların heyecan uyandırdığına dikkat çekmekteyiz. Yeni düzenlemelerin yolda olduğu vurgulanırken, Ak Parti cephesinin yaptığı açıklamalara göz atılmaktadır. AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’in bu soruları yanıtladığı ve önemli detaylara yer verdiği de aktarılmaktadır. Müjdeli haberlere dair sinyalleri veren Şahin, emekliler konusunda beklentilerin karşılanacağını da sözlerinde belirtmiştir.

Çalışmaların başlatılması halinde Sayın Cumhurbaşkanımızın kamuoyu ile paylaşılacağını aktaran Şahin, diğer yandan ise Atik’in sorusuna yanıt vermiştir. Emeklilerin sürpriz beklediğini ve bu konuda herhangi bir çalışmanın olup olmadığını soran Atik’e verdiği cevap ise milletin beklentilerine karşılık verileceği yönündedir.

Devam eden çalışmaların olduğuna dikkat çeken Fatih Şahin, beklentilerin farkında olunduğuna ve beklentilerin karşılanmasına yönelik siyasi anlayışın hakim olduğuna da vurgu yapmıştır. Emeklilere ikinci yarıda yeniden gündeme gelecek olan zamlarda enflasyon artış oranları ile birlikte toplu sözleşme farkının da değerlendirileceği aktarılmaktadır.