50 yaşında erken emeklilik geldi!  Emeklilik 6 yıl öne çekiliyor.

Göç İdaresi Başkanlığı’na 200 Güvenlik görevlisi alınacak Göç İdaresi Başkanlığı’na 200 Güvenlik görevlisi alınacak

Geçtiğimiz yıl EYT yasası kabul edildi fakat şartlarından dolayı çoğu vatandaş faydalanamadı. Kademeli emeklilik veya kısmi emeklilik olarak bilinen yeni düzenleme kapsamında birçok vatandaş erken emeklilik fırsatından faydalanabilecek. Yeni düzenleme kapsamında kişiye 6 yıla yakın erken emeklilik fırsatı tanınacak. Kademeli emeklilik düzenlemesi sayesinde 50 yaş altı vatandaşlara erken emeklilik olanağı sağlanacak.

KADEMELİ EMEKLİLİK NE ZAMAN ÇIKACAK?

Torba yasa maddeleri arasında yer alan kademeli emeklilik düzenlemesi Türkiye Büyük Millet Meclisinde bekliyor. Fakat yerel seçimlerden dolayı meclis tatilde. Kademeli emekliliğin yapılacak olan seçim sonrasında TBMM'de görüşülerek onay alması bekleniyor.

PRİM İNDİRİMİ DE GELİYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından geçen günlerde yapılan açıklamada birçok bağ-kurlu vatandaş için prim indirimi düzenlemesinin yapılacağı ve yapılacak olan düzenlemenin Nisan ayının ortalarında çıkacağıyla ilgili bilgi verildi. Kademeli emeklilik ve prim indirimi düzenlemesinin en geç Nisan ayının ortalarında meclis onayından geçerek yasalaşacağı tahminleri devam ediyor.