Erzincan Valiliğinden Cumhuriyet'in 100. yılına özel resepsiyon

Erzicnan Valiliği tarafından Cumhuriyet’in 100. Yılı dolayısıyla resepsiyon düzenlendi. EBYÜ Erdoğan Büyükkasap Kongre Merkezi’nde düzenlenen resepsiyona yoğun katılım sağlandı.29 Ekim  resepsiyonunda ev sahipliği yapan Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu konuşmalarına, tüm kahramanları minnetle, şükranla yad ederek başladı. 

Cumhuriyetimizin 100. yılına  kahramanlıkla dolu, İstiklal harbinin bütün kahramanlarına başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hepsini rahmetle minnetle, şükranla yad ediyoruz. anıyoruz. tarihin her dönemimde vatan topraklarını korumak, bayrağımızı göklerde dalgalandırmak için canını feda eden Malazğit'ten buya tüm kahramanlarımızı rahmetle minnetle, şükranla yad ediyoruz. Görkemli bir asrı geride bırakırken, bugün halkın iradesinin egemen kılındığı, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesiyle güçlenen Türkiye’nin yeniden doğuşunun sembolüdür. Bu kutlu yürüyüşümüz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlattığı yolda kararlılıkla devam etmektedir.

Cumhuriyet bayramı 1 asır önce yaktığımız bağımsızlık meşalesini hiç sönmeden tüm dünyaya Türkiye'nin çağdaş yüzünü gösterdiği bir dönemin işaretidir.

Erzincan’da yarın elektrik kesintisi yaşanacak: İşte mahalle ve ilçede kesinti saatleri Erzincan’da yarın elektrik kesintisi yaşanacak: İşte mahalle ve ilçede kesinti saatleri

Cumhuriyetimiz, bağımsızlık ateşinin küllerinden, milletimizin birlik, beraberlik ve kararlılığıyla doğmuş bir harekettir. Her türlü zorluğa, engellemeye, iç ve dış tehditlere rağmen dimdik ayakta durmuş, aziz milletimizi daha ileriye taşımak için bir adım bile geri atmamıştır.

İkinci yüzyılımızda, bilimsel ve teknik alandaki atılımlarla, Türkiye’nin uluslararası arenada elde edeceği başarıları hayal ederken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini hatırlayarak ilerlemeliyiz: “Türk milletinin tabiat ve âdetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir.” Bu sözler, geleceğin daha aydınlık, daha başarılı ve daha müreffeh Türkiye’si için bize rehber olacaktır.

Yeni yüzyılda da, bize emanet edilen Cumhuriyeti, daha da güçlendirerek gelecek nesillere aktarmak için birbirimize her zamankinden daha fazla kenetlenmeliyiz. Türkiye, ikinci yüzyılında da demokrasi ışığında, tüm dünyaya örnek olacak başarılara inşallah imza atacaktır. Fırtınalı denizlerde bile rotasını kaybetmeyen aziz milletimiz, her daim vatanına ve bayrağına sıkı sıkıya bağlı kalarak, tüm zorlukların üstesinden gelecektir. Mehmet Akif Ersoy’un "top bile sindiremez" dediği bu yürekli millet, yeni yüzyılda da tüm engelleri aşacak, tüm düşmanlarına göğüs gerecektir. Mehmet Akif Ersoy’un deyişiyle “Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar”ın günümüzde tezahürleri ülkemiz üzerinde oynadığı oyunları aklı selim olarak görecek ve bunlarla mücadele etmek için bilimin ışığında hep beraber hareket edeceğiz. Cumhuriyet; medeniyet demektir. Cumhuriyet özgürlüktür. Cumhuriyet dik durmaktır. Cumhuriyet mücadeledir. Cumhuriyet hayattır. Cumhuriyet halkçılıktır. Cumhuriyet kardeşliktir. Cumhuriyet dinini inancını özgürce yaşamaktır. Cumhuriyet nefes almaktır. Cumhuriyet dağdır, denizdir, ormandır. Cumhuriyet gökteki ay yıldızdır. Cumhuriyet Fırat’tır, Dicle’dir, Çoruh’tur, Kızılırmak’tır. Cumhuriyet Sakarya, Dumlupınar’dır. Cumhuriyet her zaman nefes almaktır. Al bayrağın altında yaşamaktır. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin 100 yılını kutluyor nice 100 yıllara Türkiye’m diyiyorum" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ