31 Mart yerel seçimlere sayılı günler kala Erzincan Cumhur İttifakı belediye başkan adayı tarafından “Birliğin Gücüne Davet” programı düzenlendi.

Şehit Salih Ay’ın adı Erzincan’da yaşatılacak Şehit Salih Ay’ın adı Erzincan’da yaşatılacak

Düzenlenen programa Erzincan mevcut belediye başkanı ve Cumhur İttifak adayı olan Bekir Aksun, Erzincan AK Parti Milletvekili Süleyman Karaman cumhur ittifakın il başkanları, eski milletvekilleri, il başkanları ve çok sayıda davetliler ve vatandaşlar katıldı. Program saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Erzincan AK Parti Milletvekili Süleyman Karaman konuşmasına birlik beraberlik mesajı verdi. Karaman; “cumhur ittifakı bizi hiç olmadığımız kadar güçlü, kuvvetli, azimli ve gayretli bir şekilde yol almamızı sağlamıştır. Kendilerine şükranlarımız arz ediyorum.  Biz hepimiz dostluğun kardeşliğin ve hoş görünün şehri Erzincanlıyız. Erzincanlı olmak bize gurur veriyor ve her zaman övünüyoruz. Erzincan her devirde ülkemizin önemli siyasetçilerini yetiştirmiş ve ülke siyasetine damgasını vurmuştur. Geçen yıl ülkemizde 2 seçim süreci yaşandı. Erzincan’ımıza yakışır şekilde dostluk, kardeşlik hoşgörü içinde geçti. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bu seçimin diğer seçimlerden farkı şudur, Cumhur ittifakı hiç olmadığı kadar daha güçlü, daha sıkı ve daha dostça birbirine sarıldı.  Bu birlikle cumhur ittifakının gücüne güç kattı ve sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçti. Ayrı gayrı olmadan bir seçim sürecini atlatmak istiyoruz.  Ümidim odur ki hem AK Parti teşkilatı olarak hem de MHP teşkilatı olarak karşılıklı olarak birbirinin hukukunu koruyacak ve kollayacaktır. Herkesi oyuna muhtacız. Vatan sever olan hiçbir kimseyle ayrımız gayrımız olmaz olmamalıdır. Kimseye ihtiyacımız yok  gibi davranamayız. Herkese ihtiyacımız var. Birbirimize daha çok ihtiyacımız var. Kimsenin kırılmasına ve incelmesine müsaade edemeyiz.” Dedi

Erzincan mevcut belediye başkanı ve Cumhur İttifak adayı olan Bekir Aksun ise konuşmasında, yerel yönetimler aracılığıyla devletin kasasını, milletin kesesini hiçbir kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz şeklinde konuştu.

Aksun; “En az bunlar kadar önemlisi Milli Birlik, Dirlik ve Kardeşliğimizin müdafaasındaki azim ve kararlılıktır. Her insanımıza gönlümüzü açıyor, yüreğimizden bir yer ayırıyoruz. Gönül vermedikçe, gönül bulamayacağımızın farkındayız. Cumhur İttifakı olarak Milletimize gönlümüzü verdik. Ülkemize de ömrümüzü adamaya hazırız. Gönül eğer bina ise, mimarbaşı muhabbettir dedik. Muhabbetten Muhammed oldu hasıl, Muhammed siz muabbetten ne hasıl.

Muhammedi ahlakla, muhabbet ikliminde hep birlikte çok daha güçlü olacağımıza inanıyoruz. Hiç kimseyi öteki görmüyoruz, ötekileştirmiyoruz. Milletimizin tüm güzelliklerini sahipleniyoruz. Tüm değerlerini yüreğimizde taşıyoruz. İnançla da mücadelemizi yapıyoruz.

Erzincan Cumhur Ittifakı Aday Tanıtımı

Nitekim Milletimize adanmışlığımız, hesabi değil hasbidir. Bu ilhamla Türkiye’mizin her yerindeyiz.  Vatandaşlarımızla buluşuyor, konuşuyor, görüşüyor, dertleşiyor, vuslat sıcaklığında birlikte kucaklaşıyoruz. Boş aslan yatağında tilki gibi kuyruk sallayanlara ise gülüp geçiyor, işimize bakıyoruz. Ülkemize ve milletimize, yaşadığımız şehrimize nasıl hizmet edeceğimize odaklanıyoruz.Merkezi yönetim ile yerel yönetim tek ses, tek yürek olacak, yerel yönetimler aracılığıyla devletin kasasını, milletin kesesini hiçbir kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz. Biz dedik mi yaparız, yaptık mı sonunada kadar arkasında dururuz.

Zamana ve mekana göre fikir, görüş ve siyaset değiştirmeyiz. Olduğumuz gibi görünmenin, göründüğümüz gibi olmanın sırrı da buradadır. Ayırmadan, ayrışmadan yerelde iktidar, ülkede istikrar iradesindeyiz. Aklın yolu birdir. Genelden yerele birlik, ülkede yönetimde dirlik, anlayış ve amacındayız.

Merkezden yerele istikrarı bozmadan umuda doğru yürüme azmindeyiz.  Cumhur İttifakı varsa elbette umut vardır, ufuk vardır, huzur vardır, ruh vardır, duruş vardır, milli hedeflere ulaşılmasında inşallah mukadder olacaktır. Gözlerini açan, bununla da kalmayıp ayağa kalkan dev Cumhuriyetin Türkiye Yüzyılında, Türk devrine imza atacaktır. Türk Milletinin desteği ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ivmesi ve itici gücüyle Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefleri birer birer hayata geçecek ve tarihin akışına yön verecektir.” dedi.

“BEN CUMHUR'UN ADAYIYIM”

Bu Milli birlik ve dayanışma ruhunun refakatinde, sizlerden aldığım güç ve destekle şehrimizin büyüme, kalkınma ve yükselme hedeflerine, milletine ve devletine sevdalı bu yüreklerin marifetiyle daha da güçleneceğiz şehrimizi daha ileriye hep birlikte taşıyacağız.

Sizlerin gösterdiği bu teveccühe ve yakın alakaya, aynı şekilde taşıdığınız heyecan ve kararlılığa içtenlikle teşekkür ediyor, birlik ve beraberliğimizin taçlanarak devam etmesini diliyorum. Cumhur İttifakı olarak canla başla Erzincan’ımızın ve Türkiye’mizin geleceğini huzur ve güven içinde kurmaya hem kararlıyız hem de muktediriz.” Dedi.

 Konuşmalarının ardından katılımcılara Aksun teşekkür hediyesi verirken programa katılanlarla fotoğraf şekildi.