AK Parti Erzincan İl Başkanı Çetin Özyurt, 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Cumhur ittifakı, İl Genel Meclisi’nde ve İlçe belediyelerinde AK Partiye destek çağrısında bulundu.

Erzincan AK Parti İl Başkanı Çetin Özyurt, 31 Mart 2024 Mahalli idareler Seçimlerine ilişkin olarak değerlendirmek için basın açıklamasında bulunarak şunları söyledi:

Çetin Yurt,  “Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile 28 Aralık 2023 tarihinde Erzincan Belediye Başkan Adayı olarak Cumhur İttifakının Adayı Mevcut Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun açıklanmıştır.

Bakan Işıkhan’dan İliç’te maden kazasında hayatını kaybeden işçinin ailesine ziyaret Bakan Işıkhan’dan İliç’te maden kazasında hayatını kaybeden işçinin ailesine ziyaret

SADECE CUMHUR İTTİFAKIMIZ VAR

Bizlerin AK Parti teşkilatları olarak Erzincan Merkez’de AK Kadrolar olarak bizler mensubu olduğumuz partimize sadakat göstererek Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve İttifak ortağımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 15 Temmuz hain darbe girişiminde kurdukları ittifak ruhuyla hareket edeceğiz.

Bizler AK Parti Teşkilatı olarak Erzincan’ımızın her mahallesinde, her sokağında tüm kademelerimiz ile seçim çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Erzincan’da Cumhur İttifakı Adayımız Sayın Bekir Aksun’un rekor bir oy ile seçilmesini sağlamak için var gücümüz ile çalışarak Erzincan’da tarih yazacağız.

BAĞIMSIZ ADAY AÇIKLAMASI

Bizler ile organik bağı kalmayan AK Parti siyaseti üzerine,  kendi siyasetini inşa etmeye çalışanlar ve  bu gün adaylığını açıklayan bağımsız belediye başkan adayının da bugün itibari ile AK Partimiz ile herhangi bir bağı kalmamıştır. Tüm hemşerilerimize saygı ile duyurulur.

Vatandaşlarımızı Erzincan Merkez’de Cumhur İttifakımızı desteklemeye, İl Genel Meclisi’nde ve İlçe Belediyelerimiz de ise AK Partimizi desteklemeye davet ediyorum” dedi.