Erzincan Akbölük İHA Takımı Teknofest 2024’e hazırlanıyor!

Erzincan 13 Şubat İnovasyon Gençlik Merkezi bünyesinde çalışan, Erzincan Akbölük İHA Takımı liseli gençler Teknofest 2024’e hazırlanıyor.

Teknofest 2024 için hazırlanan, Erzincan Akbölük İHA Takımı Abdulkadir Emin Taşan, Yahya Yeşilyurt, İbrahim Güler ve Ahmet Taha Tosun liseli 4 kişilik ekipten oluşuyor.  Erzincan Akbölük İHA Takımını THK Model Uçak Eğitmeni Aydın Aydeniz başkanlığında üç yıllık eğitim çalışması yapılmaktadır.

Erzincan Akbölük İha Teknofest 2 (1)

Erzincan Akbölük İHA Takımının bütün malzeme ve ekipman ihtiyaçları, Erzincan 13 Şubat İnovasyon Gençlik Merkezi tarafından karşılanmaktadır.

Erzincan Akbölük İHA Takımın gençlere tavsiyeleri:

“Gençlerin kendilerine mutlaka bir hedef koymalıdır”

Erzincan Akbölük İHA Takımı son olarak ise, “Üç yıllık sabırla çalışıyoruz, Teknofest 2024’te Erzincan en güzel şekilde temsil etmek istiyoruz” diye açıklamada bulundular

Erzincan’da anne sütü ve emzirme danışmanlığı eğitimi verildi Erzincan’da anne sütü ve emzirme danışmanlığı eğitimi verildi

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji yarışmaları için başvurular başladı. "TEKNOFEST ile Gelecek Sensin” mottosuyla prestijli yarışmalarda yüksek performans sergileyecek teknoloji tutkunlarına 30 milyon TL ödül ve 55 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği sağlanacak.

Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST teknoloji yarışmaları bu yıl 46 ana kategori, 117 alt kategoride düzenlenecek. TEKNOFEST 2024 teknoloji yarışmalarına başvurular 20 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecek.