Bölgesel Amatör Ligde 2024-2025 futbol sezonunda Erzincan'ı kim temsil edecek. Karşılaşma ne zaman ve nerde oynanacak? İşte detaylar...

Erzincan 1. Amatör Küme Medain Öztürk 2023-2024 Sezonunu 53 puanla birinci olan Erzincan Gençlerbirliği, Play-Off şampiyonasını Kemahspor’a kaptırdı.

Erzincan 1. Amatör Kümede play-Off grubuna giren 4 takım şampiyonu Kemahspor olarak BAL ligine yükselme maçını yapmaya hak kazandı.

Erzincan 1. Amatör Kümede ligi birinci sırada bitiren Erzincan Gençlerbirliği, ikinci sırada bitiren Kemahspor ve üçüncü sırada bitiren 24 Sağlıkspor play-off maçlarını oynamaya hak kazanmıştı.

Kemahspor ile 24 Sağlıkspor arasından oynanan Play-Off yarı final müsabakasını 3-0 üstünlüğü ile Kemahspor kazanmıştı.

Kemahspor ligin lideri olan Erzincan Gençlerbirliği ile Play-Off final maçı yaptı. Finalde Kemahspor’un 4-1 üstünlüğü ile şampiyon Kemahspor oldu.

Böylelikle Bölgesel Amatör ligine (BAL) yükselmek için yapılacak tek eleme usulü karşılaşması Kemahspor ile Erzincan Ulalarspor arasında yapılacak.

BAL’da mücadele veren Erzincan Ulalarspor 2024-2025 futbol sezonunda BAL’a devam mı? Tamam mı? Maçına çıkacak.

18 Mayıs2024 Cumartesi günü saat 14.00’da BAL’la çıkma karşılaşması Kemahspor ile Erzincan Ulalarspor arasında yapılacak. Karşılaşma Erzincan atletizm pisti futbol sahasında yapılacak.

Kemahspor B A L Karşılaşması

Kemahspor Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Şenol Cantekin, 4’üncü kez baraj maçı oynayacaklarını ifade ederek şu ifadelerde bulundu: “biz takımımıza güveniyoruz. Bu 4. Kez baraj maçımız olacak. Bu sefer İnşallah galip gelip Erzincan’ımızı bölgesel ligde temsil etmek istiyoruz” dedi.

Erzincan’da 15 ayrı suçtan aranan kadın kıskıvrak yakalandı Erzincan’da 15 ayrı suçtan aranan kadın kıskıvrak yakalandı

Erzincan Ulalarspoor

Erzincan Ulalarspor Kulüp Başkanı Selçuk Satıroğlu ise bu maçın kaybedeni olmayacak çünkü ili temsil edeceğini ifade etti. Satıroğlu: “ biz geçen hafta BAL’ı bitirdik. Bu haftada baraj maçına çıkacağız. Kemahspor’a başarılar diliyorum. Bu maçın kaybedeni olmayacak. Çünkü kim kazanırsa Bölgede Erzincan’ı temsil edecek. Bizler hazırız. İnşallah hafta sonu Erzincan’a keyifli bir karşılaşma izletiriz” dedi.