Bölgesel Amatör Lig (BAL) yükselme karşılaşmasında saha boks ringine döndü. Karşılaşma Kemahspor ile Erzincan Ulalarspor arasında yapıldı.

Bölgesel Amatör Ligde (BAL) 2024-2025 sezonunda Erzincan’ı temsil edecek olan takım oynanan karşılaşma ile belirlendi.

Bölgesel Amatör Ligine yükselme karşılaşması Erzincan 1. Amatör küme şampiyonu Kemahspor ile Bölgesel Amatör Lig temsilcisi Erzincan Ulalarspor  arasında yapıldı.

Erzincan Ulalarspor, Kemah karşısında 4-2 üstünlüğü ile yeni sezonda da BAL’da Erzincan’ı temsil edecek.

Erzincan Atletizm pisti sahasında oynana karşılaşma sonunda olaylar çıktı. Karşılaşmanın 89’uncu dakikasında Erzincan Ulalarspor’un 60 numaralı oyuncusunun ceza sahasının dışında sol ayakla frikik golü ile Erzincan Ulalarspor’u 4-2 öne geçirdi. Karşılaşmanın orta hakemin santra ile oyun tekrar başlattı. Karşılaşma devam ederken kimsenin de anlamadığı bir şekilde saha karıştı.

Erzincan’ın komşu ilçesinde hayvancılık dert oldu Erzincan’ın komşu ilçesinde hayvancılık dert oldu

Karşılaşma devam ederken Kemahspor’un file bekçisi Erzincan Ulalarspor’un yedek kulübesinin önüne kadar gelerek kavgayı başlattı.

Karşılaşmada yedek kulübesinde bulunan Erzincan Ulalarspor ve Erzincanspor yönetiminde görevli olan E. U. Ç.’nin kavgayı ayırmak istemesi üzerine Kemahspor file bekçisini durdurmak istedi. Bu eyleminden sonra kalecinin yumruğuna maruz kaldı. Daha sonra kaleci Erzincan Ulalarspor’un yedek kulübesine yöneldi. Karşılaşmada polis memurları olaya müdahale etti. Karşılaşma hakemi karşılşamayı kavga esnasında bitirdi.

Erzincan Ulalarspor ve Erzincanspor yönetiminde görevli E. U. Ç. Sağlık personelleri tarafından Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Karşılaşma sonucunda Erzincan Ulalarspor Kulüp Başkanı Selçuk Satıroğlu, takımın kupa almasına izin vermeyip soyunma odasına soktu.

Editör: Haber Merkezi - A