Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) Mehmet Gökçe Bilyay Yapay Zeka Atölyesi açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, BİLSEM Müdiresi Yıldız Ertunç, Özel İdare Şube Müdürleri, Azizler Holding’i temsilen Kaan Kızıldemir, ve davetliler katıldı.

Erzincan’da teknik gezi düzenlendi Erzincan’da teknik gezi düzenlendi

Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi, teknolojinin geleceği olan yapay zeka alanında yeni bir atılıma imza atıyor. Mehmet Gökçe'nin adını taşıyan Yapay Zeka Atölyesi, merkeze devam eden çzel yetenekli öğrencilere modern teknolojiyi keşfetme ve öğrenme fırsatı sunacak.

Vali Yardımcısı Canpolat Özel Idare Uzaya Gönderdi 2

Atölye, gençlerin yapay zeka konusundaki merakını ve becerilerini artırmayı amaçlıyor. Program, temel yapay zeka kavramlarından başlayarak ileri düzey uygulamalara kadar geniş bir yelpazede eğitim imkanı sunacak. Öğrenciler, gerçek hayat problemlerini çözmek için yapay zeka tekniklerini kullanarak yaratıcı çözümler geliştirecekler. Erzincan Bilim ve Sanat Merkezinde Azizler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Didem ZapsuBilyay tarafından eşi adına yaptırılan "Mehmet Gökçe Bilyay Yapay Zeka Atölyesi ile, özel yetenekli öğrencilerimizin  teknolojiyle olan bağını güçlendirmeyi ve onları geleceğin teknoloji liderleri haline gelmeleri konusunda öğrencilere büyük katkı sağlayacak ayrıca  atölye ile öğrencilerin  yenilikçi düşünme becerilerini geliştirmeleri ve teknolojiyle aktif olarak kullanmaları hedefleniyor. BİLSEM Müdiresi Yıldız Ertunç, "Mehmet Gökçe Bilyay Yapay Zeka Atölyesinin yapımı için sağladıkları katkı sebebiyle Sayın Didem ZapsuBilyay ‘a teşekkür ediyoruz." dedi.