Erzincan Belediyesi yollarda modernleşme çalışmalarını hızlandırıyor! Erzincan Belediyesi yollarda modernleşme çalışmalarını hızlandırıyor!

Erzincan Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çok Sesli Çocuk Korosu yılsonu konserini Dörtyol Meydanında gerçekleştirdi.
Yüzlerce izleyicinin katıldığı konserde birbirinden eğlenceli ama bir o kadar da çocukların kalbinden büyüklere anlamlı mesajlar gönderildi. Erzincan’ın 12 ayrı okulunda öğrenim gören 30 çocuğun oluşturduğu koronun şefliğini Sevilay Erkan yaptı.
2017 yılında kurulan Erzincan Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çok Sesli Çocuk Korosu, 7 yıl içerisinde 200 kadar çocuğun korist olarak yer aldığı bir koro geçmişine sahiptir. Koro seçmeleri yılda 2 kere Müdürlük bünyesinde, uzman öğretmen komisyonu nezdinde yapılmaktadır. Çocuklar bu seçme sınavlarında ses, işitme ve yetenek testlerine tabi tutulmaktadır. Başarıyla sınavı kazanan çocuklar koro içerisinde yer almaya hak kazanmaktadır. Önümüzdeki Eğitim-Öğretim sezonunda da Ekim ve Şubat aylarında yapılacak seçmelerle yeni korist çocuklar koro içerisinde yer alacaklardır. 7-14 yaş grubu çocuklardan oluşan koro, bugüne kadar 12 il konseri, 5 klip ve 3 festival konseri ile Erzincan’ın çocuk yüzü olmayı başarmıştır. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çok Sesli Çocuk Korosu yeni planlamalar ve yeni programlar için çalışmalarına devam etmektedir.

Editör: Seher Özbilir