Erzincan Filistinli mazlumların sesine kulak verdi

Erzincan Filistin Dayanışma Platformu, Memur-Sen, Diyanet- Sen, HÜDAPAR, ERDAV, KEYDER ve birçok sivil toplum örgütü ile çok sayıda vatandaş, Filistin’de yaşanan soykırım ve Doğu Türkistan’da yaşanan zulmü protesto etti.

Erzincan Filistinli Mazlumlara K (1)

Kızılay Meydanında Filistin’de yaşanan soykırımı ve Doğu Türkistan’da yaşanan zulmü protesto etmek için yapılan program, Kur’an-ı Kerim’in okunması ile birlikte başlayan programa çok sayıda sivil toplum örgütü mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Erzincan Filistin Dayanışma Platformu adına, Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız, Filistin’deki soykırımı ve Doğu Türkistan’daki zulme ve İsrail için savaşan Türk vatandaşlarına yönelik bir basın açıklaması yaptı.

Yıldız konuşmasında, “Kıymetli Dostlar! Değerli Basın Mensupları. Erzincan’ımızın erdemli insanları. Mescid-i Aksa ve Gazze sevdalıları. Bizler burada, terör devleti İsrail’in Gazze’de oluk oluk akıttığı kanları lanetlemek için buradayız. Terör devleti İsrail tarihte görülmemiş, eşine benzerine rastlanmamış bir soykırım yapmaktadır. Bizler bugün burada Filistinli, Gazze’li kardeşlerimizi anıyor, anlamaya çalışıyor, mahcubiyet duyarak etkili ve yetkili kurumlara sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.

Bizler seslerimizi duyurmaya çalışırken siyonist İsrail işgal güçleri, Gazze Şeridi'nde 245 gündür saldırılarına devam ederek soykırım suçu işlemeye devam ediyor.

Bugüne kadar uluslararası medyanın da gücüyle zulümlerini gizleyebilen, özellikle batıdaki halklar nezdinde mağdur rolünü oynayan İsrail, artık tüm dünya halkları nezdinde kendisi için yıkılması zor bir nefret inşa ediyor. Kendi elleri ile işledikleri azgınlık ve suçlardan dolayı kendi sonlarını getiriyorlar.

Tarih; İnanç, azim ve sabırla birlik halinde mücadele edip, direnenlerin zafer örnekleriyle doludur. Yüce Rabbimiz de inanç ve sabırla kendi yolunda direnenlere zafer vaat etmektedir. Yeter ki zulme karşı direnenler zorluklar karşısında yılgınlığa,  umutsuzluğa düşmeden sabr-u sebat göstersinler.

Erzincan Filistinli Mazlumlara K (3)

FİLİSTİN – ARAKAN – DOĞU TÜRKİSTAN

Filistin topraklarında, Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Dünyanın neresinde olursa olsun, mazlumların ve mağdurların hamisi olmaya millet olarak devam edeceğiz.

Bir yıl öncesine kadar Filistin neresidir? Filistin’de kimler yaşar diye hiçbir merakı ve bilgisi olmayan halklar bugün Gazze’yi, Filistin’i öğreniyor, tanıyor.

ABD’de Avrupa’da üniversiteler haftalardır Filistin gösterileri ile gündemde. Vicdan sahibi herkes kıyama kalkmış. Biz de buradan tüm İslam ülkelerine sesleniyoruz lütfen artık yeter kendinize gelin Gazze için birlik olun.

Şüphesiz ki İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği soykırım dünyadaki her türlü organize kötülüğün, ahlaki yozlaşmanın müsebbibi ya da destekleyicisi olan, Siyonizmin insanlığın başına büyük bir bela olduğunu açıkça göstermektedir.

İsrail'in yaklaşık 8 aydır tüm insanlığın gözü önünde Gazze'de işlediği toplu katliamlar küresel düzenin acziyetini gözler önüne sermiş, mevcut kurumlara güveni sarsmıştır.

Erzincan Filistinli Mazlumlara K (4)

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜVENİK KONSEYİ başta olmak üzere, dünyada düzeni sağlamakla mükellef yapıların adaletsiz ve çarpık karakteri bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Şu an dünyada mazlumu koruyacak, zalimi durduracak, zulmün önüne geçecek bir kurumsal mekanizma yoktur. Vicdan sahibi halklar ve ülkeler ile birlikte bizler de bu duruma dikkat çekmeliyiz.

Tüm çıplaklığıyla ortaya çıkan adaletsiz dünyanın adaletsiz kurumlarına karşı alternatifler geliştirmeliyiz.

"Gazze bize gösterdi ki: İslam, savunulması gereken bir ideoloji değil yaşanılması gereken bir dindir. Çünkü bu izzetli direnişin arkasında: Hayata hâkim kılınan bir iman ve yaşanılan bir din var."

Erzincan Filistin Dayanışma platformu olarak, siyonistlerin yargılanması, vatandaşlıktan çıkarılması ile ilgili, TBMM' ye gelecek yasa teklifine Erzincan Milletvekillerimizden tam destek vermeleri Çağrısında bulunuyoruz.

Kardeşlerimizi katleden, soykırım yapan siyonistlerin yargılanması, ülkemiz vatandaşlığından çıkarılması ve cezalandırılması için insani, İslami ve vicdani sorumluluğun yerine getirilmesi gerekmektedir. 

İSRAİL İÇİN SAVAŞAN TÜRK VATANDAŞLARI

Ayrıca, Yabancı devletlerin ordularına gönüllü olarak katılan soykırım veya insanlığa karşı suç işleyenlerin, Türk vatandaşlıklarının düşürülmesi ve Türkiye ' deki mal varlıklarına el konulmasını da talep etmekteyiz.

Erzincan’dan Filistin’e Arafat Duası Erzincan’dan Filistin’e Arafat Duası

Bu kanun teklifi, Savaş suçlarına bulaşmış kişilerin adil bir şekilde yargılanmasını sağlayacaktır. Bu insani, İslami ve vicdani sorumluluğu yerine getirmek için kanun teklifine Erzincan Milletvekillerimizden, STK temsilcilerinden ve milletimizden destek bekliyoruz.

Sözlerime son verirken terör devleti İsrail’e ve destekçilerine ait olan malları boykot etmeye devam edeceğimizi bildiriyor, İbrahim’i yakmak için tutuşturulmuş ateşe su taşıyan karınca misali, bu fitne ateşinin söneceğine olan mutlak inancımızla hepinizi saygıyla selamlıyor, basınımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.” Dedi

Erzincan Filistinli Mazlumlara K (2)

Filistin’de yaşanan soykırımı, Doğu Türkistan’da yaşanan zulüm ve dünyadaki mazlum coğrafyalardaki acıların dinmesi için, Erzincan Uzman Vaizi Aydın Öçalan’ın yaptığı dua ile sona erdi.                            

                                                                                                                                                                                                                                                                            

Editör: Mehmet Yaşar Çiçek