Kurban bayramına sayılı günler kalan Erzincan’da hayvan pazarında azda olsa hareketlilik başladı. işte büyükbaş kurban fiyat aralığı...

Kurban bayramına sayılı günler kalan Erzincan’da hayvan pazarında azda olsa hareketlilik başladı. Kurban bayramına hazırlık yapmak isteyen vatandaşlar, hayvan pazarının yolunu tuttu. Pazarda hareketlilik kısmen gözlenirken, üreticilerin satış olmadığından her şeyin pahalı olmasından yakındılar. Vatandaşın daha çok büyükbaş kurbanlık tercihinde bulunduğunu söyleyen satıcılar, kurban fiyat aralığını açıkladılar.

Erzincan Hayvan Pazarında Büyükbaş Kurbanlık Fiyatları. 3

Büyükbaş kurbanlık satan satıcılar şu ifadeleri kullandılar.

-      Kurban bayramına az kaldı. Kurbanlıklarımız yeterince var. Mallarımızın fiyatları uygun. Satışlarımız 85 bin TL’den başlıyor. Ayrıca kesimhanemizde var. Hisse yapıp verebiliyoruz. Vatandaş şuanda malın fiyatını yüksek görüyor. Ama yüksek değil. Hisse 15 ile 20 arası  değişiyor. Satışlar oluyor.

-      Fiyatlar yüksek alan satan yok. Köylünün malı para etmiyor. Fiyatlar normal ama kimsenin gücü yetmiyor. Kabak açmış fiyatı 75 bin TL. vatandaşın gücü yetmediği için küçükbaşa daha yönelmiş durumda.

Erzincan Hayvan Pazarında Büyükbaş Kurbanlık Fiyatları. 2

-      Her şeyde olduğu gibi fiyatlar değişiyor. Satışlar çok zayıf. Yem maliyetleri çok yüksek. Dolayısıyla da hayvan maliyetine yansıyor.  Bu yıl kurbanlığın tatlı satılacağına, köylünün para kanacağına pek ümidim yok. Alan sat yok. Özellikle peşin para ile satış yapılmıyor. 4 kişilik düve hisse 75 ile 80 bin TL arası değişiyor. Hisse başı 15-20 Bin TL arası değişiyor.

-      Fiyat belirsizliğini koruyor. Şöyle bir haftaya fiyatlar oturur. Kurban bayramına yakın çokta değişmez.

EBYÜ, Erasmus Karma Yoğun Programı'na katıldı EBYÜ, Erasmus Karma Yoğun Programı'na katıldı

-