Erzincanda akşam saatlerine döğru başlayan şiddetli yağış ve dolu ile birlikte yollar sular altında kaldı. Trafikteki araçlar ilerlemekte zorlandı. Bazı işyeri ve bodrumları ise su bastı. Erzincan şehir merkezinde yağan dolu ise görenleri şaşırttı. Yoğun yağışlara maruz kalan Erzincan'da yollar ve caddeler göle dönerken araçlar trafikte zor anlar yaşadı. 

Son gelen bilgilere göre Otlukbeli ilçesine bağlı Ağamçağam ve Umurlu köyleri ile Erzincan Merkez bağlı Çatalarmut Köyü bölgesinde şiddetli dolu yağışının çok etkili olduğu, tarımsal alanlarda zararların oluştuğu öğrenildi.

Erzincan Kemah Yolu (2)

Şiddetli yağış ilçelerde de etkili olunca Erzincan- Kemah karayolunda su taşkınlarına ve heyelana neden oldu. Onlarca araç yollarda mahsur kaldı. Yağışın etkisi ile meydana gelen kazaya ise ambulans dakikalar sonra ulaşabildi. Polis ve jandarma ekipleri yollarda trafik güvenliğini sağlamak için büyük çaba sarfetti. Yetkililer mecbur kalınmadıkça trafiğe çıkılmaması için halkı uyarıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Erzincan Valiliği yoğun yağışlar için halkı saatler öncesinde uyarmıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Erzincan için yaptığı tahminler ve öncesinde yaptığı uyarılar doğru çıkarken yağışların devam edeceği tahmin ediliyor.

Burak Erbaş hoca hayatını kaybetti Burak Erbaş hoca hayatını kaybetti

Erzincan Kemah Yolu (1)

Haber hazırlandığı sırada Meteorolojinin paylaştığı yağış miktarı ise şöyle

Erzincan, İliç, İLİÇ 0,6
Erzincan, Kemah, KEMAH 2,7
Erzincan, Kemah, KEMAH/DEDEOĞLU KÖYÜ 1,1
Erzincan, Kemaliye, KEMALİYE 0,0
Erzincan, Merkez, ERGAN KAYAK MERKEZİ 1,4
Erzincan, Merkez, ERZİNCAN 1,2
Erzincan, Merkez, ERZİNCAN HAVALİMANI 0,4
Erzincan, Merkez, ERZİNCAN/SAKALTUTAN GEÇİDİ 1,9
Erzincan, Otlukbeli, OTLUKBELİ 5,5
Erzincan, Refahiye, REFAHİYE 0,1
Erzincan, Refahiye, REFAHİYE/KAYI KÖYÜ 0,2
Erzincan, Refahiye, REFAHİYE/YURTBAŞI KÖYÜ 0,2
Erzincan, Tercan, TERCAN 1,0
Erzincan, Tercan, TERCAN/KARGIN BELDESİ 3,4
Erzincan, Çayırlı, ÇAYIRLI 3,5
Erzincan, Üzümlü, ÜZÜMLÜ 0,9
Editör: Haber Merkezi - SK