Erzincan’ın birçok Coğrafi İşaret Tescil Belgeli ürünlerinden birisi de Erzincan Kesme Kadayıfıdır. Araştırma hastanesi menüsüne dahil etti.

Kesme Kadayıfın hikayesi yılar öncesine dayanıyor. Erzincanlı annelerimiz özellikle dini bayramlarda ikramlıkların en başında olan Kesme Kadayıf, sofraların olmazsa olmazıydı.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’nun Erzincan’ın değerleri ile ilgili yaptığı çalışmalardan bir tanesi de Erzincan Kesme Kadayıfıydı. Vali Aydoğdu Coğrafi İşaret Tescil Belgeli Erzincan Kesme Kadayıfı ile ilgili aylar öncesinden yaptığı toplantıda özellikle kamu kurumların menüsünde hafta da en az bir gün yer alması talimatı vermişti.

Üzümlü Kaymakamlığından Moral Gecesi Üzümlü Kaymakamlığından Moral Gecesi

Erzincan Kesme Kadayıfı, Sağlık Çalışanları Menüsünde Yer Aldı2

Kesme kadayıfın tanıtılması hem Erzincanlıların hem de il dışından gelen misafirlerin  tercih etmesi noktasında ki büyük gayretler ve çalışmalar yapılmaktadır.

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesin de Erzincan’ın bir değeri olan Kesme Kadayıfını menüsüne kattı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız ise Erzincan Kesme Kadayıfını hastane menüsüne alarak tanıtıma büyük katkı sağladı. Hastane çalışanlarının büyük bir kısmının memur olması ile birlikte Erzincan dışında da Kesme Kadayıfı’n tanıtımın olacağı düşünülmekte ve büyük katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Erzincan Kesme Kadayıfı, Sağlık Çalışanları Menüsünde Yer Aldı 2

 Coğrafi İşaret Tescil Belgeli Erzincan Kesme Kadayıf hastane çalışanlarında tam not aldı. Mükemmel bir lezzet olarak düşünen çalışanlar aynı zamanda da tatlının kesme olduğundan diğer tatlılardan daha sağlıklı ve enerji verici olduğu söylendi. Sağlık çalışanları, menülerde hafta da en az bir gün Kesme Kadayıf olmasını arzu ediyorlar.

Editör: Haber Merkezi - A