Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) 2023-2024 eğitim öğretim yılı mezunlarını verdi.  Öğrenciler Filistin'e destek pankartları açtılar.

Yalnızbağ yerleşkesinde düzenlenen mezuniyet törenine İlahiyat Fakültesi öğrencileri ve Çayırlı MYO öğrencileri Filistin’e destek Siyonizme lanet pankartları ile tören alanına geldiler.

Erzincan Mezuniyet Töreninde Filistin’e Destek Pankartı. Bakın Öğrenciler Ne Dedi 2

Ellerinde Filistin bayrakları ve “soykırıma dur de” dövizleri ile  ile Gazze’ye destek olduklarını gösteren öğrencileri şu ifadelerde bulundular.

-          Filistin’de ki soykırımı dile getirmek için mezuniyetimizde Filisti’ne tam destek.

-          Mezun oluyoruz. Hamd olsun bitirdik. Fislistin’e destek içinde bayraklarımızı ve pankart açtık. Çok mutluyuz.

-          Soykırımı kesinlikle kınıyoruz ve özür Filistin diyoruz.

-          Türkiye’de binlerce insan mezun olurken Gazze’de ve Filistin’de hiç kimse mezun olamadı. Bunun için buradayız.

Erzincan Mezuniyet Töreninde Filistin’e Destek Pankartı. 3

-          Burada Filistinli kardeşlerimiz için bayrak açtık. Protestoluyuz. İsrail kahrolsun. İsrail yerin dimine batsın. Bütün Müslümanlar birleşirse birlikte bir şey yaparız. Bir olamazsak bir şey yapamayız. Müslüman kardeşlerimize sesleniyorum. Hep beraber birlik olalım, beraber olalım güçlü olalım.

-           Biz özgür değilsek dünya tutsaktır.

-            Bugün biz mezun oluyoruz. Filistin’de ki soykırıma dur demek için Filistin’e destek pankartı açıyoruz. Çayırlı MYO olarak Filistin’in yanındayız.

Öğretmenler dikkat! Belgeler erişime açıldı Öğretmenler dikkat! Belgeler erişime açıldı

Editör: Haber Merkezi - A