Erzincan’daki yuva, 21 yıldır leyleklere ev sahipliği yapıyor Erzincan’daki yuva, 21 yıldır leyleklere ev sahipliği yapıyor

Türkiye çapında her ilden 81 toplamda ise 6 bin 561 öksüz ve yetime sahip çıkmak, onların ihtiyaçlarını giderebilmek ve geleceklerine umut olabilmek gayesiyle başlatılan bu proje Danimarka Türk Diyanet Vakfı ve Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan Şubesi iş birliği ile coşkulu bir programla icra edildi.

Programa Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül, Danimarka Türk Diyanet Vakfı Gönüllüsü Atilla Kekeç ve İl Müftü Yardımcısı Gökhan Badem katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Aydınlıkevler 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerinin gösterileri ile renklendi. Ardından konuşma yapan Müftü Gül Hz. Peygamber’in hayatından örnekler vererek “Allah Resûlü (s.a.v) “Ben ve yetime kefil olan (kol kanat geren) kimse cennette böyle (yan yana) olacağız.” buyurmuş ve aralarını hafifçe ayırarak işaret parmağıyla orta parmağını göstermişti. (Buhari, Talak, 25.)” diyerek katılımcılara teşekkürlerini ifade etti. Erzincan’da yaşayan 81 yetim ve öksüze hediyelerinin takdim edilmesinin ardından program sona erdi.