Erzincan Ordu Caddesinin trafiğe kapatılmasının ardından Erzincanlılar anın keyfini çıkardılar. Peki  vatandaş bu uygulamayı nasıl buldu!

Erzincan Ordu Caddesi 1 Temmuz ile 30 Temmuz tarihleri arasından her gün saat 20:00 ile 24:00 arasında trafiğe kapatılması kararının alınmasının ardından Erzincanlılar ordu caddesinde özgürce gezindiler.

Erzincan Valiliğinin almış olduğu bu karar ile vatandaşların memnun olduğu gözlemlendi. Trafiğe kapatılmasının ilk günü Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Milletvekili Süleyman Karaman, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve il protokolü ve vatandaşlar yürüyüş yaptılar düzenlenen etkinliklere katıldılar.

Ordu caddesinde yürüyüş yapan vatandaşlar görüşlerini şu şekilde ifade ettiler:

-       Hoşuma gitti. Ben İstanbul’dan ara ara geliyorum buraya. Yeni gördüm hoşuma gitti ama eksiklikleri de var. Devam etmesi güzel olur bunun. Ağaçları da güzel loş ışıklandırmalar yapılırsa caddeye renk katacağını düşünüyorum.

Erzincan’da yeni bir proje hastaların hizmetinde Erzincan’da yeni bir proje hastaların hizmetinde

-       Şuan çok mutluyuz trafiğin olmaması. Özellikle gençler çocuklar daha iyi eğlenebiliyor. Rahat rahat çocukları bırakabiliyoruz. Hem de istediğimiz gibi yürüyüşte yapmış oluyoruz. Devam etmesini istiyoruz. Trafiğe kapalı olduğunda daha güvenli oluyor.

-       Vali beye çok teşekkür ederiz. Bu imkanı bize sunduğu için rahatça ailemiz ile birlikte tüm Erzincanlılar rahat bir şekilde yolun ortasında yürüme olanağı buldu. Erzincan’ımız en önemli caddelerinden birisi Ordu Caddesi, bu cadde de bu yaz günü hava biraz serin olmasına rağmen hem de Milli maçımız var. Milletin coşku ile heyecanla yolda yürümesi çok güzel bir şey.

-       Öncelikle sayın valimize teşekkür ediyoruz bu fırsatı bize verdiği için. Çok rahat ve güvenilir şekilde özellikle yürüyebiliyoruz, etrafı çok rahat bir şekilde seyredebiliyoruz. Özellikle çocuklar çok mutlu. Sayın valimiz öğrencilere çok kıymet veriyor. Biz çok rahat sohbet ede ede gezebiliyoruz.

-       Erzincan’a İnşallah bugünden sonra bir canlılık gelir. Biraz gurbetçi arkadaşların gelmesi gerekiyor bu canlılık için.

-        

Editör: Haber Merkezi - A