Okul Sporları faaliyetleri kapsamında Tenis grup müsabakaları Erzincan’da yapıldı. 3 gün süren müsabakalarda finallere çıkan iller belli oldu.

Türkiye genelinde 2023-2024 Eğitim-Öğretim sezonu Okul Sporları faaliyetleri çeşitli branşlarda grup müsabakaları yapılıyor.

Bu kapsamda Okul Sporları faaliyetleri tenis grup müsabakaları Erzincan’da yapıldı. Tenis grup müsabakaları minikler ve küçükler kategorisinde yapıldı. 3 gün süren müsabakalara minik kategorisinde kızlar grubunda 7 takım 2 grup halinde mücadele verirken erkekler grubunda ise 8 takım 2 grup halinde mücadele verdi.

Küçükler kategorisinde kızlar grubunda 9 takım 3 grup halinde mücadele verirken erkekler grubunda ise 10 takım 3 grup halinde mücadele verdi.

Turnuvalarda her bir grupta 4 takım final müsabakalarına girmeye hak kazandı.

Erzincan ili ise grup müsabakalarında küçük erkekler, küçük kızlar ve minik erkekler takımları ter döktü. Grup müsabakalarında Erzincan başarı alamadı.

MÜSABAKAR SONUÇU

Erzincan’da düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim sezonu Okul Sporları faaliyetleri kapsamında minikler ve küçükler tenis müsabakaları sonuçları şu şekilde:

Erzincan’da kırmızı ışık ihlali kazaya neden oldu Erzincan’da kırmızı ışık ihlali kazaya neden oldu

Küçükler Erkek Grubunda: Ordu, Amasya, Trabzon, Van

Küçükler Kız Grubunda:  Trabzon, Artvin, Tunceli, Iğdır

Minik Erkek grubunda: Samsun, Trabzon, Tokat, Van

Minik Kız Grubunda: Trabzon, Elazığ, Van, Samsun