Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPAD 3 kapsamında yaptığı 2’inci çağrı ilanında 81 ildeki girişimcilere toplam 80 milyon avro hibe desteği sağlanacak.

Erzincan’da 15 Temmuz şehitleri için Mevlid-i Şerif okutuldu Erzincan’da 15 Temmuz şehitleri için Mevlid-i Şerif okutuldu

Erzincan TKDK İl koordinatörlüğü tarafından Erzincan Valisi Yusuf İzci başkanlığında Erzincan’da ki potansiyel faydalanıcılara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

HANGİ SEKTÖRLER FAYDALANACAK?

TKDK, bu çağrı döneminde; Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi, Zanaatkarlık ve Katma Değerli Ürünler, Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Makine Parkları. Yenilenebilir Enerji Yatırımları için 80 milyon euro kaynak sağlayacak.

Tkdk Erzincan 3

BAŞVURU SÜRECİ?

Kurumdan yapılan açıklamanın devamı şöyle : "Başvurular, 12.07.2024 tarihi saat 09:00’dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlükleri ve İl İrtibat Ofislerinde kabul edilmeye başlanacaktır. Online Proje Başvuru Sistemi 16.08.2024 tarihi saat 18:00’de kapatılacaktır. Başvuruların son teslim tarihi 29.08.2024, saat 18:00’dir. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. İkinci Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri en fazla 12 (on iki) ay olarak planlanmalıdır. 

Editör: Haber Merkezi - A