Ülkü Ocakları Erzincan İl Başkanlığı tarafından 3 Mayıs Milliyetçiler Günü programı düzenlendi.

Erzincan Atatürk parkında düzenlenen programa Belediye Başkanımız Bekir Aksun, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Vekili Erdal Aydın, TÜRKAV İl Başkanı Kürşat Yılmaz, KAÇEP yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri,  Sendikalar ve STK temsilcileri, MHP teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Ülkü Ocakları Erzincan İl Başkanı Av. Burak Serhat İşbar, 3 Mayıs Milliyetçiler Günün anlam ve önemine değindi.

İşbar: “80 yıl önce bugün, bizlere bir inanmışlık örneği gösterilerek yüzlerce yıllık fikriyatımızın direniş meşalesini yakan ve bizlere ışık tutan başta Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ beyefendinin ve Hüseyin Nihal ATSIZ beyinde aralarında yer aldığı 23 şuurlu milliyetçinin; Türk milletinin maddi ve manevi varlığına kast edenlere karşı gösterdiği anlamlı duruşun başlangıcı olan bu kutlu tarih, aynı zamanda Türk milliyetçilerine reva görülen çile dolu bir dönemin de miladı olmuştur.

Erzincan Ülkü Ocaklarından '3 Mayıs Milliyetçiler Günü' Programı Ocakları

Yarım metrekarelik bir alana sahip olan tabutluklarda; Türk milliyetçilerine yapılan işkenceler, onların Türk vatanına bağlılıklarını ve sevdalarını asla azaltmamış, aksine kamçılamış, sağlamlaştırmış ve daha da derinleştirmiştir.

Muhatap kalınan çileler, çekilen eziyetler ve reva görülen zalimlikler milliyetçiliğin anlamına ve değerine zarar verememiş, belirlenen hedeflere ulaşma iddiasını zedeleyememiştir.

3 Mayıs 1944 olaylarıyla Türk milliyetçiliğine kurulan sinsi ve kirli tuzak kalbi vatan aşkıyla çarpan sinelerde parçalanmıştır.

Milliyetçiliğin 1944 şahlanışına; milli birliğin düşmanı diyerek bölücü damgası vuran, hayalcilik diyerek hastalıklı gösteren ahmaklar çıkmıştır.

Bunun yanında, ütopya diyerek basitleştirmeye, bela diyerek tehdit haline getirmeye, üç beş kendini bilmezin gösterisi diyerek değersizleştirmeye kalkışan sorumsuz ve şuursuzlar da kendilerini belli etmişlerdir. Şimdi dönüp geriye baktığımızda kimin haklı, kimin haksız olduğunu tarihin hakemliğinde, milletin hâkimliğinde çok açık şekilde idrak etmek mümkündür.

Munzurlar, turistlerin ilgi odağı oldu Munzurlar, turistlerin ilgi odağı oldu

Erzincan Ülkü Ocaklarından '3 Mayıs Milliyetçiler Günü' Programı (2)

Türk milleti için her türlü külfeti fedakâr ve cefakârca göğüslemeye hazır olan Türk milliyetçileri, bugün 3 Mayıs ruhu ile bir kez daha tarihi nitelikli bir sorumluluk üstlenmişlerdir.

Milletimizin düşeceği her dar boğazda dün olduğu gibi bugün ve yarında yapılması gereken tüm  fedakarlıkları yapacak Serdengeçtiler bugün bu alandadır.

Unutulmasın ki Türk Milliyetçileri bu vatanın sigortasıdır. Mücadele sırasında her zaman en önde, ödül sırasında en arkada olmayı kendisine şiar edinmiş, nefsini ayakları altına almış müstesna şahsiyetler bugün burada bizimle birliktedir.

Bizler bıçağın kemiğe dayanması halinde gereken tavrı en net bir şekilde sergileyebilen, dün olduğu gibi bugün ve yarında Hak’tan gayrısına Elif gibi dik durmayı kendisine misyon edinmiş bir dava hareketinin gönül erleriyiz. Dileğimiz odur ki Yüce Allah bu noktada bizleri nefsimizle terbiye etmesin.

Erzincan Ülkü Ocaklarından '3 Mayıs Milliyetçiler Günü' Programı 3

Bu duygu ve düşüncelerle bir uyanış ve uyarı günü olan ‘3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nd; tarihe iz bırakmış milliyetçi kahramanları şükran ve minnetle anıyor; başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere, hayatlarını kaybeden tüm dava insanlarımıza, tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.  Hepinize esenlikler diliyorum. Sağ olun, Var olun, Allaha Emanet olun.” Dedi.

Programda Program kapsamında Belediye Meclis Üyesi Ramazan Demir'in şiir dinletisi , Demir dövme, Türklük Ateşinin yakılması, Güreş ve At binme gösterisi yapıldı.

Erzincan Ülkü Ocaklarından

Editör: Haber Merkezi - A