Bakan Bayraktar: "Bilim insanlarının görüşleri doğrultusunda çalışıyoruz" Bakan Bayraktar: "Bilim insanlarının görüşleri doğrultusunda çalışıyoruz"

Erzincan Valiliği, vatandaşların şikâyet ve isteklerini kaydettikleri devlet ile vatandaşın buluşma noktası olan "Halk Günü" programı ile vatandaşın sesine kulak veriyor.

Halk Gününde düzenlenen toplantılarda Vali Aydoğdu, vatandaşların sorun, şikâyet ve taleplerini dinleyerek ilgili birim amirlerine çözüm odaklı talimatlar veriyor.

H8

Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında düzenlenen toplantılarda, vatandaşlar, Halk Günü etkinliklerinin ne zaman gerçekleştiği ve başvuru süreçleri hakkında bilgi almak istiyorlar.

Her ay bir kez düzenlenen toplantılar genellikle ayın sonlarına doğru gerçekleşiyor.  Toplantılara katılmak isteyen vatandaşlar, Erzincan Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren Açık Kapı Şube Müdürlüğüne katılım taleplerini ileterek sıra alabiliyorlar. Toplantılara genellikle 50-60 kişi katılırken, her katılımcı sırası geldiğinde sorunlarını Vali Aydoğdu'ya iletebiliyor.

Erzincan Valiliği tarafından düzenlenen Halk Günleri, vatandaşların yerel yönetime doğrudan seslerini duyurabilecekleri önemli bir platform olarak değerlendiriliyor.