Erzincan’a heyet geliyor! İliç’te incelemede bulunacak

TBMM Araştırma Komisyonu heyeti, İliç’te meydana gelen maden kazasını yerinde incelemek yarın Erzincan’a geliyor.

Süleyman Karaman Erzincan 2

Erzincan Emniyeti'nden bayram trafiği için sürücülere uyarı Erzincan Emniyeti'nden bayram trafiği için sürücülere uyarı

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, TBMM Araştırma Komisyonu heyetinin İliç’teki maden kazası ile ilgili Erzincan’a gelecekleri ile ilgili açıklamalarda bulundu:

Karaman, “Erzincan’ın İliç ilçesindeki Altın madeninde meydana gelen kazayı araştırmak ve benzer kazaların önlenmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kurulan araştırma komisyonu yarın Erzincan İliç ilçesine gelerek yerinde meydana gelen kazayı inceleyecek.

Ziyarete ilişkin olarak bilgi veren araştırma komisyonu üyesi AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman açıklamasında: "Erzincan’ın İliç ilçesindeki Altın madeninde meydana gelen kazanın tüm yönleriyle araştırılması ve benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonumuz 7 ve 8 Mayıs tarihlerinde Erzincan'da olacak ve İliç ilçemizde; kazanın meydana geldiği sahada incelemelerde bulunacak.

AK Parti Erzincan Milletvekili olarak şahsımın da yer aldığı komisyonda 22 Milletvekili, 5 Akademisyen ve aralarında uzmanlarında bulunduğu 16 Meclis görevlisinden oluşan heyet ile;

İLİÇ MADEN KAZASINI YERİNDE İNCELEYECEĞİZ.”

Heyet olarak Erzincan Valiliğimizi ziyaret ettikten sonra İliç'te kriz merkezi bilgilendirme toplantısına katılacağız. Ardından İliç'te alan çalışmalarını hep birlikte akademisyenlerimizle yerinde göreceğiz.

Anagold şirketinde çalışan işçilerle, yetkililerle ve toprak altında kalan madencilerin yakınlarıyla görüşmeler yapacağız. Acılı ailelerimize taziye ziyaretinde bulunacağız.” Dedi

Editör: Mehmet Yaşar Çiçek