Erzincan Valisi Doç. Dr. Hamza Aydoğdu, kütüphane sokağa ile ilgili düşüncelerini basın mensupları ile paylaştı. şemsiyeli sokak projesi anlatıldı...

Geçtiğimiz haftalarda Erzincan Valisi Doç. Dr. Hamza Aydoğdu,  kahvaltı programında Erzincan gündemini değerlendirmek için basın mensupları ile bir araya geldi.

Meteorolojiden kuvvetli rüzgâr ve yağış uyarısı! Meteorolojiden kuvvetli rüzgâr ve yağış uyarısı!

Vali Doç. Dr. Aydoğdu Erzincan ile ilgili düşüncelerini paylaştı. İlk olarak Erzincan halk kütüphanesi önünden geçen sokak ile ilgili paylaştığı bilgilerde, Yıkım kararı olan binaların hepsi yıkılacak. Kültür sokağı olarak adlandırılan sokak şemsiyeli sokak olarak renklendirilmesi hedefleniyor. Sokağa estetik ve ahenk katılması amacı hedefleniyor. Millet bahçesin şehir merkezinde yetersiz kalıyor. Ailelerin kitap okumaları için huzurlu bir ortam oluşturulacak. Yaşam merkezleri ile Erzincan’da yeni ve huzurlu alanlar oluşturulacak.

Ayrıca Vali Doç. Dr. Aydoğdu talimatları ile kütüphane sokağı kütüphanede çalışan öğrencilerin huzuru için 17.00 ile 23.00 saatları arasında trafiğe kapatılıyor.

 Türkiye’de şemsiyeli sokak çalışmalarından birçok il bulunmaktadır.

SİLİFKE

Silifke

Altunok’tan Silifke’ye Şemsiyeli Sokak Projesi. Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, ilçe merkezinde araç trafiğine kapalı olan Saray mahallesi sanatçılar 1, 129 ve 107 nolu sokağı renga renk şemsiyelerle donattı. 

 ANKARA

Ankara Semsiyeli
 

Ankara'da Çankaya Belediyesi’nin Ankara’nın en işlek sokaklarından biri olan Konur Sokak’a dekoratif amaçlı astığı renkli şemsiyeler, vatandaşların ilgisini çekiyor.

AKSARAY

Aksaray

Aksaray Belediyesi’nin şehre imaj kazandırdığı projelerden Şemsiyeli Sokak’ta yazın gelmesi ile birlikte şemsiyeler asıldı. Cadde rengarenk görünüm kazandı.