Erzincan’da sektörel toplantıların ikincisi lokanta işletmecileriyle yapıldı Erzincan’da sektörel toplantıların ikincisi lokanta işletmecileriyle yapıldı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun başkanlığında, Belediye meclisinin Kasım ayında gerçekleşen toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda Erzincan Belediyesi'nin 2024 yılında harcanması planlanan bütçesi görüşüldü. Planlanan bütçe 2 milyar 197 milyon TL olarak belirlenerek, oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Aksun bütçe planlamasına dair yaptığı açıklamada, "Belediyemizin Stratejik planlama ve performansına uygun olarak hazırlanan 2024 Mali yılı bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonunda 5393 sayılı belediye kanunu 2464 sayılı Belediye gelirleri kanunu, Mahalli idareler bütçe muhasebe yönetmeliği ve diğer ilgili yasalar çerçevesinde titizlikle incelenerek, Meclis kararı ile Plan ve Bütçe komisyonuna sevk edilmişti.

Komisyonda gerekli çalışmalarını tamamladı. 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesine göre Belediye Meclisinin 17.11.2023 tarihli toplantısında, Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından meclise sunulan, Plan ve Bütçe Komisyonu raporu, Belediye Meclis Üyelerimizin oy birliği ile kabul edildi. Buna göre Erzincan Belediyesi’nin 2024 yılı tahmini bütçesi 2 Milyar 197 Milyon TL olarak belirlendi." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA