Erzincan'da yapılan çalışmalar sonucu 5 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen denetimler sonucu, Erzincan’da TCK 136 (Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirilmesi Suçu) kapsamında Yardım Vaadiyle Kişilerin yeni tip (çipli) kartlarını kopyalayarak kişilerin üzerine Uluslararası Bankacılık hesabı açan şahıslara yönelik sürdürülen çalışmalarda, Erzincan merkezde T.A.(45), B.B.Ç.(22), S.B.B.(20), İ.Ç.F.(19), A.P.(63) isimli 5 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği çalışmalarda İzmir ve Adana’da E.K.(37), S. Ö.(22), H.M.(48), M.K.(36) isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Erzincan’da göçmen kaçakçılığıyla mücadelede 2 gözaltı Erzincan’da göçmen kaçakçılığıyla mücadelede 2 gözaltı

Soruşturma neticesinde şüphelilerin ikamet ve araçlarında yapılan aramalarda; 25 cep telefonu, 1 harici bellek, 1 çakar olarak tabir edilen araç sireni ve tertibatı, çok sayıda fatura, fiş ve slipler, çeşitli marketlere ait hediye kartları, GSM operatörlerine ait çok sayıda hat, çok sayıda kimlik kartları ve fotokopileri, isim listelerinin ve kimlik bilgilerinin olduğu çok sayıda kayıtlı doküman ele geçirildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltında tutulan T.A.,B.B.Ç., H.M. isimli 3 şahıs tutuklanarak Erzincan L Tipi Kapalı Cezaevine teslim edildi.

Yapılan açıklamada, “Suç ve suçlular ile ilgili etkin mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.” İfadelerine yer verildi.