Erzincan'da 47 okulun yenilenmesi ve yeni eğitim tesislerinin inşası tamamlandı.

2023 yatırım programı kapsamında, 73 milyon TL'lik Kız Meslek Lisesi ve 121,1 milyon TL'lik Öğretmenevi projeleri öne çıkıyor.

Erzincan’da 957 daireye yapı ruhsatı verildi Erzincan’da 957 daireye yapı ruhsatı verildi

Erzincan, 2023 yılında eğitim alanında gerçekleştirdiği yenilik ve onarım çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Yatırım programı çerçevesinde, şehirdeki 47 okulun onarımı tamamlanarak, eğitim kalitesini artırma yolunda önemli bir adım atıldı. Bu yıl içerisinde, hayırsever vatandaşların katkılarıyla bir ilkokul ve bir mesleki eğitim merkezi inşa edildi. Aynı zamanda, 2 lisenin yapımına da hayırsever destekleriyle devam ediliyor. Eğitim alanındaki bu yatırımlar, Erzincan'ın geleceğine yapılan yatırımlar olarak öne çıkıyor.

Özellikle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi) projesi, 73 milyon TL'lik bütçesiyle dikkat çekiyor. Şu ana kadar yapılan harcamaların yüzde 25'lik bir kısmı tamamlanmış durumda. Diğer bir dikkat çekici proje ise Erzincan Öğretmenevi. 121,1 milyon TL bütçeli bu proje,  yüzde 92 fiziki gerçekleşme seviyesine ulaşarak büyük bir ilerleme kaydetti. Hayrettinpaşa ve Akşemsettin İlkokulları gibi önemli eğitim projeleri de bu yıl içinde tamamlandı. Hayrettinpaşa İlkokulu 31 milyon TL, Akşemsettin İlkokulu ise 10 milyon TL proje bütçesiyle eğitim hayatına katkıda bulunacak. Erzincan’ın eğitim yatırımları, şehrin geleceği için atılan sağlam adımlar olarak kabul ediliyor ve bölgedeki eğitim kalitesinin artırılması hedefleniyor.