Erzincan’da basın kuruluşu saldırıya uğradı

KGK Erzincan Temsilciliği, Cantv24 ve Erzincannet adlı basın kuruluşları, alkollü bir şahıs tarafından saldırıya uğradı.

Küresel Gazeteciler Konseyi Erzincan Temsilciliği, Cantv24, Erzincannet Gazetesi ve www.erzincannet.com haber sitesinin bulunduğu binada 10 Haziran 2024 tarihinde akşam saatlerinde alkollü bir şahıs tarafından saldırı gerçekleşti.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü tarafından 03 Haziran 2024 tarihinde servis edilen, “Erzincan'da cinayet zanlısı kaçarken yakalandı.  "Kasten öldürme suçundan” 19 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olan zanlı Erzincan’da asayiş ekiplerince kıskıvrak yakalandı.” Haberi üzerine ilgili C.K isimli şahıs cezaevine gönderiliyor. Habere konu olan C.K isimli şahıs daha sonra savcılık tarafından serbest bırakılıyor.

Erzincan Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi ve Cantv24 Yönetim Kurulu Başkanı Suhabi Okumuş, 03 Haziran 2024 tarihinde Emniyet tarafından servis edilen “Erzincan'da cinayet zanlısı kaçarken yakalandı.” haberi üzerine yapılan saldırı ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

“KGK Temsilciliği’nin bulunduğu ofisimize akşam saatlerinde habere konu olan şahıs, alkollü bir şekilde binamıza gelerek, kendisinin haberinin yapıldığını iddia etti. Ben kendisine haber ile ilgili bilgimin olmadığını belirterek, kendisini sakinleştirmeye çalıştım. Elindeki kâğıtta Sabah Gazetesi’nde çıkan haberini gösterdiği için ben de ilgili haber bize ait değildir diye açıklamalarda bulundum. Şahıs, ‘Haberiniz doğru ise benim burada ne işim var?’ diyerek saldırgan tavırlar göstermeye başladı.

 C.K isimli şahısın yanından ayrılarak 112’yi aramaya çalıştım.

Bu süre zarfında şahıs, iki dizüstü bilgisayar, bir dizüstü ve ofisimizin camlarını kırarak maddi hasara yol açtı.” ifadelerine yer verdi.

Erzincannet ailesi olarak basın özgürlüğüne yönelik her türlü saldırının karşısında durmaya devam edeceğiz. CanTV24 Televizyonu, Erzincannet ve KGK Temsilciliğine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Erzincan- Erzurum karayolunda zincirleme trafik kazası: 4 yaralı Erzincan- Erzurum karayolunda zincirleme trafik kazası: 4 yaralı

Editör: Mehmet Yaşar Çiçek