Meteoroloji’den alınan verilere göre, Doğu Anadolu Erzincan ve çevresinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. 11 Şubat 2024 Pazar günü hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre; Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Erzincan Çığ Tehlikesi 1

İliç Altın madeninde 13. Gün. Risk durumu nedir? Neler Yapıldı? İliç Altın madeninde 13. Gün. Risk durumu nedir? Neler Yapıldı?

Rüzgarın; Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Hava Sıcaklığı: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

ERZİNCAN °C, 9°C

Parçalı bulutlu

ERZURUM °C, 4°C

Az bulutlu

KARS °C, 2°C

Az bulutlu

MALATYA °C, 8°C

Parçalı bulutlu

VAN °C, 3°C

Az bulutlu