Erzincan’da din görevlileri yarıştı

Erzincan Müftülüğü tarafından 2024 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle yıl içerisinde kurum personeline yönelik çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Müftülük “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla düzenlenen yarışmalar hakkında şu açıklama bulundu:

“2024 yılı “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle sene içerisinde kurum personeline yönelik düzenlenen yarışmalardan ‘Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma’ ve ‘Hafızlık Yarışmaları’ il birinciliği ile ‘Etkili Hutbe Sunumu’, ‘Ezanı Güzel Okuma ve Hadis-i Şerif Ezberleme’ yarışmaları İlimiz Terzibaba Camiinde yapıldı.

Kur'an Okuma Yarışmaları Erzincan

İl Müftümüz ve birlikte bir komisyon heyeti huzurunda yapılan yarışmalarda, Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma’da birinciliği; ilimiz Boyacılar Camii İmam Hatibi Yusuf Kocatürk elde ederken, ikinciliği Çayırlı İlçe Müftülüğü’nden Tayfun Tunç, Hafızlık yarışmasında dereceye girerek  birinci olan yarışmacı ise Muhammediye Camii Uzman İmam Hatibi Ersoy Satılmış olarak belirlendi.

Hafızlık Yarışması Erzincan

Etkili Hutbe Sunumu yarışmasında birinciliği Terzibaba Camii Uzman İmam Hatibi Yunus Emre Kılıç, ikinciliği Cami-i Kebir Uzman İmam Hatibi Abdullah Aslan, üçüncülüğü ise Akabe Camii İmam Hatibi Muhammet Zeki Kali elde ettiler.

Hutbe Yarışması Erzincan

Ezanı Güzel Okuma yarışmasında birinciliği Akabe Camii Müezzin Kayyımı Burhan Eser, ikinciliği ise Cami-i Kebir Müezzin Kayyımı Murat Ayhan elde ettiler.

Ezan Okuma Yarışması

Hayat mektebi nedir? Öğretmen nedir? Hayat mektebi nedir? Öğretmen nedir?

Hadis-i Şerif Ezberleme yarışmasında birinciliği Hancı Mah. Akşemseddin Camii İmam Hatibi İdris Dündar birinci olurken, ikinciliği ise Hacı Osman Tural Camii Vekil Müezzin Kayyımı Abdullatif Çakmak elde ettiler.

Hadis Yarışması Erzincan

İl Müftülüğümüz tarafından bütün yarışmacılara derecelerine göre çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmanın jüri başkanlığını yapan Müftümüz Muharrem Gül, yarışmaya katılan bütün din görevlilerine ve yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.”

Editör: Mehmet Yaşar Çiçek