Munzur Dağlarından gelen Çaşır Mantarı Buğday Meydanı'nda tezgahlarda yerini aldı. Peki şifa deposu olarak bilinen Çaşır Mantarı'nın fiyatı nedir?

Çaşır mantarı özellikle yaz ayları içerisinde Mayıs ve Haziran dönemlerinde görülmekte olup, oldukça etli bir yapıya sahip olma özelliğiyle öne çıkıyor. Tatlı ve uzun zaman dayanabilen  bu mantar türü, yenilebilir özelliğiyle biliniyor.

ÇAŞIR MANTARININ FAYDALARI NEDİR?

İşte şifa deposu olarak bilinen Çaşır  mantarının özellikleri:

Özellikle şeker hastalarının, değerlerinin düzelmesine yardımcı olur.

Şeker hastaları tarafından güvenle tüketilebilmektedir.

  • Kalp rahatsızlıkları ile ilgili sorunlar dünyada ve ülkemizde giderek artmaktadır. Kişilerde doğal çözümlere yönelmektedir.
  • Çaşır mantarı kalp dostu gıdalar arasındadır.
  • Kanser rahatsızlığına da iyi geldiği bildirilmektedir.
  • İştahsızlık problemi yaşayanlar için faydalıdır
  • Bağırsak sisteminin düzene girmesinde etkilidir.
  • Ömrü uzatır.

10 yıldır buğday meydanında  çaşır mantarını tezgahında satışa sunan  Şahverdi Gülçiçek: ”Çaşır mantarını 3449 m rakımı olan Munzur Dağları'ndan büyük emekle toplanarak tezgahımızda vatandaşların hizmetine sunmaya çalışıyoruz" dedi.”

ÇAŞIR MANTARININ  FİYATI NEDİR?

Gülçiçek, Çaşır mantarının toplaması  güç olduğunu ve nadide bulunmasından dolayı da kg fiyatlarının 800 Tl olarak satışa sunulduğunu söyledi.

 

 

A101'e Koltuk ve Halı Yıkama Makinesi Geliyor! 23 Mayıs 2024 A101 Aldın Aldın Kataloğu A101'e Koltuk ve Halı Yıkama Makinesi Geliyor! 23 Mayıs 2024 A101 Aldın Aldın Kataloğu