Erzincan Deneyap Atölyesi öğrencilerin Teknofest’te hayallerini gerçekleştiriyor. Başvuruyu kaçırma Erzincan Deneyap Atölyesi öğrencilerin Teknofest’te hayallerini gerçekleştiriyor. Başvuruyu kaçırma

Erzincan Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından fotoğrafçılık ve atölye çalışması eğitimleri düzenlendi. Düzenlen eğitimlerin ilk ayağı İl Halk Kütüphanesinde başladı. Burada fotoğrafçılık konusunda bilgiler alan kursiyerler ertesi gün saha çalışmalarına katıldı.

İlk olarak Ergan Dağı Kayak Merkezine giden kursiyerler burada Doğa ve manzara çekimleri eğitimleri aldılar. Eğitimlerin devamında Yapay ve doğal ışıkta portre çekimleri ve Girlevik Şelalesi’nde hız ve hareket fotoğrafları çekimleri gerçekleştirilecek.

Küresel Gazeteciler Konseyi Erzincan İl Temsilcisi Suhabi okumuş’ta düzenlenen programlara katıldı. Ergan Dağı Kayak merkezinde bulunan Okumuş eğitimen Faruk Akbaş’a teşekkür ederek duygu ve düşüncelerini aldı. Akbaş; “ çok güzel bir yerdeyiz. Zaten ülkemiz çok zengin. Erzincan’ın a ayrı bir güzelliği ve özelliği var. Sizlerle olmakta bir ayrıcalık . Bir fotoğraf eğitimi yaptık.  Bugün de pratik çalışmalar yapıyoruz.  Karlar altında rengarenk kayakçılar önümüzden geçerken poz veriyorlar. Bizde bunları çekip değerlendireceğiz. Ergan dağı çok güzel. Tanıtıma ihtiyaç var. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Dedi.