EBYÜ, Erasmus Karma Yoğun Programı'na katıldı EBYÜ, Erasmus Karma Yoğun Programı'na katıldı

Erzincanyatırım kalemi olarak tercih ettiği altında hangi cins altını tercih etmelidir? Hangi altın daha çok kazandırıyor? Uzmandan açıklama geldi...

Erzincan’da vatandaşlar özellikle hediyelik anlamında çeyrek, yarım ve tam altın bulmakta zorlanıyor. Erzincan kuyumcu esnaflarından Miraç Durmaz, altın piyasayı ve yatırım cinsi hakkında açıklamalarda bulundu.

Erzincan piyasasında çeyrek altın, yarım altın, tam altın bulma anlamında sıkıntı yaşanılıyor.  Şuan sarafi diye tarif ettiğimiz yarım,tama ve çeyrek altında  darpanenin üretim olarak 3 vardiyaya çıkarmış olduğunu öğrendik. Lakin piyasadaki fiyat eğiliminin yükselmesi ve Müşterilerimizin bu tarz altınlara talepleri olduğundan dolayı darpane talep karşılayamama durumu söz konusu. Satışlar çok fazla olduğundan dolayı yeteri sayıda elimize sarafi diye tabir ettiğimiz altınlar ulaşamamaktadır. Bu yüzden de müşterilerimize çoğu zaman olumsuz bir şekilde geri dönüş yapıyoruz.” Dedi.

YATIRIM CİNSİNDE HANGİSİ KARLI

Yatırım hususunda öncelikle 22  ayar, 24 ayar tercih edilmeli. 24 ayar külçe altınların alış ve satış arasında ki makas farkı daha az olduğundan dolayı birinci sıraya 24 ayar külçe altınları, ikinci sıraya da 22 ayar işçiliksiz olarak bilezik satın almalarını tavsiye ederiz.

18 Nisan 2024 SAAT 17:10 GÜNCEL ALTIN PİYASASI

Bu saat ve tarih itibari ile güncel piyasa fiyatları, külçe altın fiyatı 2623 lira, 22ayar bilezik 2478 lira olarak ekranlarımız gözüküyor.

ALTIN FACİASI ALTIN PİYASASINI ETKİLEDİMİ

Altın bulamama talep ile alakalıdır. İliç’teki maden faciasında öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hepimizi derinden üzdü. İliç’teki olay altın piyasasını etkileyecek durumda değil. Küresel durumla alakalıdır bu durum” dedi.