Erzincan'da Kızılay Kan Merkezi, “Birbirimize Candan Bağlıyız” sloganı adı altında kan bağışı etkinliği düzenledi.

Erzincan Belediyesi hizmet binasında düzenlenen kan bağışı kampanyasına belediye personeli kayıtsız kalmayarak kan bağışında bulundu.

Bakan Bayraktar: "Bilim insanlarının görüşleri doğrultusunda çalışıyoruz" Bakan Bayraktar: "Bilim insanlarının görüşleri doğrultusunda çalışıyoruz"

Kkkkk

“Kanın tek kaynağı insan”

Kızılayda görevli personel, vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet ederek, “Tüm belediye personellerimizin ve halkımızın kan bağışı desteklerini bekliyoruz. Kış şartları ve önümüzdeki ramazan ayı nedeniyle kan bağışı stoklarımız çok düşük durumda ve hastanelerdeki ihtiyaca yetemiyoruz. Kanın tek kaynağı insan, yapılamayan tek ilaç kandır. Üretim kısmı yok, tamamen insanların duyarlılığına kalmış bir faaliyet. Türkiye genelinde kanser, diyaliz, lösemi hastaları, ameliyatlar, organ nakilleri derken maalesef kan ihtiyacı artıyor. Türkiye'nin 3 buçuk milyon üniteye yakın kan ihtiyacı var. Kış şartları altında kan bağışları çok azaldı. Tüm halkımızın duyarlılığını bekliyoruz ve kanver.org internet sitesinde kan bağışı noktalarımızı ve ekiplerimizin nerede olduğunu sistem üzerinden görebilirsiniz.” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 02 05 Saat 15.40.16 5De7Dd42