Erzincan’da her yıl düzenli olarak düzenlenen kurumlar arası voleybol turnuvası, oynanan final müsabakası ile 2024 yılının şampiyonu belirlendi.

Erzincan Gençlik ve Spor il Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen kurumlar arası voleybol turnuvasına bu yıl 38 takım katılım sağlamıştı. Turnuvanın ilk düdüğü 3 Haziran Pazartesi günü İl Emniyet Müdürlüğü ile İl MEB Rehberlik arasında Merkez spor salonunda gerçekleştirildi.

İlk turda kazanılmış 2 set alan takım 2 puan alacak, setler 2-1 bitmesi halinde kazanan takım 2 puan kaybeden takım 1 puan alarak grupta ilk iki sıraya yerleşen takım ir üst tura geçmeye hak kazandı.

Karşılaşmalar sonucunda 38 takımda sadece 18 takım 2. Tura geçebildi. Her grubun birincisi ve ikincisi 2. Tura geçmeye hak kazandı. Turnuvanın 2’inci turunda 18 takım 4 grupta mücadele etti. Grupta 1’inci ve 2’inci bitiren takım üst turda çapraz eşleşme ile tek maç eleme usulü oynadı.

Kurumlar Arası Voleybol (2)

Turnuvanın final müsabakası ve 3’üncülük ve 4’üncülük karşılaşması 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü yapıldı.

 Üçüncülük - Dördüncülük müsabakası Erzincan Belediye İtfaiye ile Gençlik Spor arasında yapıldı. Bu karşılaşmanın galibi Gençlik Spor olarak turnuvayı 3’üncü olarak tamamladı.

Erzincan’ın Doğal Güzelliğini Binlerce Vatandaş Ziyaret Ediyor Erzincan’ın Doğal Güzelliğini Binlerce Vatandaş Ziyaret Ediyor

Turnuvanın final müsabakası ile Et Süt Kurumu ile İl Emniyet Müdürlüğü arasında yapıldı. Final müsabakasını ise ile İl Emniyet Müdürlüğü alarak 2024 yılının voleybol turnuvasının şampiyonu oldu. Bu sonuçlara göre turnuvanın;

 1’incisi: İl Emniyet Müdürlüğü

2’incisi: Et Süt Kurumu

3’üncüsü: Gençlik Spor

4’üncüsü: Erzincan Belediye İtfaiye

Editör: Haber Merkezi - A