Munzurlar, turistlerin ilgi odağı oldu Munzurlar, turistlerin ilgi odağı oldu

Yurt genelinde olduğu gibi Erzincan'da da LGS heyecanı başladı. Sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okula aileleriyle birlikte  gelen öğrenciler, saat 09.00’da sınıflara alınmaya başlandı. Öğrencilerini yalnız bırakmayan veliler, okul bahçelerinde çocukları için dua etti.

Birinci oturumda öğrencilere, Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil testi sorulacak. Sınavın ilk oturumunda öğrencilere soruları cevaplaması için 75 dakika süre verilecek. Sınavın ilk oturumu 10.45’te tamamlanacak. Ardından öğrencilere dinlenmeleri için 45 dakika süre verilecek. Sayısal alandan oluşan ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak ve 11.50’de sona erecek.

"500 tam puan hedefliyorum"
Sınava ailesiyle birlikte gelen Büşra Erdoğan, "Bir yıllık çalışma yaptık emeğimizin karşılığını almak istiyoruz. Ailemle birlikte geldik, heyecanlıyız. Hayırlısıyla girip çıkacağız. En iyisini yani 500 tam puan hedefliyorum" dedi.
Sınava oğlunu getiren Kadir Özdemir, "Heyecanlıyız, Rabbim yar ve yardımcıları olsun. İnşallah emeklerinin karşılıklarını alacaklarını düşünüyorum. Sınava hazırlanma süreci çok yoğun, yorucu ve stresli geçti ama inşallah Rabbim emeklerini zayi etmeyecek" diye konuştu.

Editör: Seher Özbilir