Erzincan’da manevi büyükler yaşatılıyor

Erzincan’da Tasavvuf Âlimlerinden Muhammed Beşir Efendi (Hz.) adına Camii İnşa ediliyor.

Erzincan'da veteriner hekimden tavsiye: Evcil hayvan besleyenler dikkat etsin! Erzincan'da veteriner hekimden tavsiye: Evcil hayvan besleyenler dikkat etsin!

Muhammed Beşir Efendi (Hz.) Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Fatih Mahallesinde bulunan daha önce maliye lojmanları olarak bilinen arsa üzerine, Erzincan’ın Tasavvuf Âlimlerinden Muhammed Beşir Efendi (Hz.) adına Camii yaptırılacak.

Muhammed Beşir Hz. Camii 4

Muhammed Beşir Efendi (Hz.) Camiinin en önemli özelliği gençlerimize şehrimizde önemli hizmetleri bulunan Tasavvuf büyüklerimizin isimlerinin yaşatılıyor olması ve geçmişteki hizmeti bulunan büyüklerin hatırlanması.

Muhammed Beşir Efendi (Hz.) aynı zamanda Erzincan'da Belediye Başkanlığı yapmış Mehmet Buyruk'unda dedesi oluyor.

Muhammed Beşir Efendi (Hz.) Camiinin yapımına katkıda bulunan, Vali Yardımcılarında Ömer Özbay, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül ve bir çok hayırsever bulunmakta.

Muhammed Beşir Hz. Camii 1 (1)

Muhammed Beşir Efendi (Hz.) Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Vakıf Katılım Bankası’nda açılan hesaba benimde bu hayırlı hizmette katkım bulunsun diyorsanız yardımlarınızı yapabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası / Erzincan Şubesi: IBAN NO: TR90 0021 0000 0007 4715 3000 01

Editör: Mehmet Yaşar Çiçek