A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragasıdan 31 Mayıs 2024 cuma günü oynanacak Azerbaycan maçı için Erzincan şehir stadını doldurun çağrısı.

A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası: “ Önümüzdeki ay Azerbaycan ile oynayacağımız maçı Erzincan'da oynayacağız. Eminim Erzincan'da dolu bir statta oynayacağız diyerek Erzincan taraftarına atıfta bulunarak, Erzincan 13 Şubat Şehir stadını doldurun çağrısında bulundu."   

Amilli Kadın Futbol Takımı UEFA Uluslar B ligi 1.’inci Grupta 5 Nisan Cuma günü deplasmanda İsviçre ve 9 Nisan Salı günüPendik Stadyumu’nda Macaristan ile oynayacağı karşılaşma öncesinde hazırlıklarına Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde devam ediyor.

"KEYİFLİ ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ"

Zor bir yolculuğun başlayacağını ancak keyifli adımlarla ilerleyeceklerinden emin olduklarını söyleyen Kıragası, şu ifadeleri kullandı, "Zaten öngörülebilir stres dedim. Neden öngörülebilir, zaten İsviçre'nin çok iyi olduğunu biliyoruz. Dünya sıralamasındaki yerini de biliyoruz.

O yüzden bizim çok öngördüğümüz, bunu stresi yönetecek şekilde bir formasyonla sahaya çıkacağız. Bizim oyuncularımızda herhangi bir tedirginlik, herhangi bir korku emaresine rastlamadım. Her konuşmamızda da biz ülkemizi temsil edeceğiz. Sonuç ne olursa olsun, bu uzun soluklu bir yol. Bu yolda mağlubiyetlerde, beraberliklerde, galibiyetlerde olacak.

Önemli olan aldığımız ve gittiğimiz yolda kazanımlar ne. Türkiye Kadın Milli Takımı olarak ülkemizdeki kadın futbolunun gelişimine odaklı bir takımız.

Aynı zamanda ülke puanımız için çok çalışan bir takımız. İkisinin bilinciyle hareket eden bir takımımız var.

 O yüzden bu yolculuk hiç kolay değil ama zor yolculukta eminim keyifli adımlarla ilerleyeceğiz."

Daha kalabalık tribünler önünde oynamanın gönüllerinden geçtiğini söyleyen Necla Güngör Kıragası, sözlerini şöyle noktaladı, "İsviçre maçına bir çıkalım.

İliç maden faciası araştırma komisyonunu çalışmalarına başladı İliç maden faciası araştırma komisyonunu çalışmalarına başladı

Bakarsınız bambaşka bir sürpriz ile buraya döneriz. Yönetimle ilgili alınan bir karar bakarsınız çok büyük stadyuma dönebilir. Biz oluşabilecek değişikliklere de çok hazırlıklıyız.

Gönül ister ki 20 bin, 30 bin, 40 bin seyircimizin karşısında oynayalım. İstanbul'da oynama stratejimiz şu yüzdendi.

Deplasmanda zor geçecek bir mücadelenin arkasından, iki sefer aktarma yaparak gideceğimiz bir yer bize yorgunluk olarak dönecekti. O yüzden İstanbul'u istedik. Önümüzdeki ay Azerbaycan ile oynayacağımız maçı Erzincan'da oynayacağız.

 Eminim Erzincan'da dolu bir statta oynayacağız. İlerleyen zamanlarda çok daha dolu stadyumlarda da bizi göreceksiniz."