Erzincan’da kanepeden düşüp ölen Ecrin bebeğin ön otopsi raporu çıktı Erzincan’da kanepeden düşüp ölen Ecrin bebeğin ön otopsi raporu çıktı

Fevzipaşa Caddesi ve Ordu Caddesi'nde bulunan bisiklet park alanlarında motorlu bisiklet ve motosikletlerin sıkça park edilmesi, yayaların güvenliğini tehlikeye atıyor ve kaza riskini artırıyor. Yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla Erzincan İl Trafik Komisyonu kararıyla, özellikle moto kuryelerin ve motosiklet sürücülerinin yoğun olarak park ettiği bölgelerde düzenlemelere gidildi. İş Bankası önündeki otobüs durakları, Fevzipaşa Caddesi ve Ordu Caddesi'nde yoğun moto kurye trafiği olan alanlarda Erzincan Belediye Başkanlığı tarafından motosiklet park alanları oluşturuldu.

haberiiçi

Bu alanlara ve çevresine motosiklet, motorlu bisiklet ve bisiklet dışındaki araçlarla giriş yapan sürücülere Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddelerine göre idari para cezası uygulanacağı vurgulanırken, ayrıca motorlu bisiklet ve motosiklet sürücülerinin araçlarını kaldırımlarda kullanmalarının yasak olduğu hatırlatılarak, bu kurala uymayan sürücülere de gereken idari para cezalarının uygulanacağı belirtildi.

IMG_4627

Haber: Seher Özbilir