Erzincan Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan  motosiklet park alanları işgal ediliyor.

Fevzipaşa Caddesi ve Ordu Caddesi'nde bulunan bisiklet park alanlarında motorlu bisiklet ve motosikletlerin sıkça park edilmesi, yayaların güvenliğini tehlikeye atıyor ve kaza riskini artırıyor. Geçtiğimiz aylarda yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla Erzincan İl Trafik Komisyonu kararıyla, özellikle moto kuryelerin ve motosiklet sürücülerinin yoğun olarak park ettiği bölgelerde düzenlemelere gidildi. İş Bankası önündeki otobüs durakları, Fevzipaşa Caddesi ve Ordu Caddesi'nde yoğun moto kurye trafiği olan alanlarda Erzincan Belediye Başkanlığı tarafından motosiklet park alanları oluşturuldu.

Bu alanlara ve çevresine motosiklet, motorlu bisiklet ve bisiklet dışındaki araçlarla giriş yapan sürücülere Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddelerine göre idari para cezası uygulanacağı vurgulanırken, ayrıca motorlu bisiklet ve motosiklet sürücülerinin araçlarını kaldırımlarda kullanmalarının yasak olduğu hatırlatılarak, bu kurala uymayan sürücülere de gereken idari para cezalarının uygulanacağı belirtilmişti.

Yalnız oluşturulan motosiklet park alanları, otomobil sürücüleri tarafından işgal edilerek park alanlarına park ediliyor. Konuya ilişkin yetkililerin ne yapacağı ise merak konusu..

D S C00533

HABER MERKEZİ: Meltem Tekin

Sivas- Erzincan kara yolunda araç ters döndü: 3 yaralı Sivas- Erzincan kara yolunda araç ters döndü: 3 yaralı