Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi tarafından her sene geleneksel hale getirilen ve 2’incisi düzenlenen festival’de İslam Dünyası El Sanatları Sergisi sergilendi.

Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ali Atalay öncülüğünde düzenlenen sergide birçok teknik kullanılarak eserler oluşturuldu. Öğrencilerin rölyef, mozaik, filografi tarzı çalışmaları hayranlık uyandırdı. Her bir eserin uzun zaman harcanarak yapıldı. Birbirinde farklı sanat eserleri okul bahçesinde sergilenerek alıcısı bekliyor.

Hayat mektebi nedir? Öğretmen nedir? Hayat mektebi nedir? Öğretmen nedir?

Erzincan’da Öğrencilerin Muhteşem El Sanatları Sergisi 1

Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ali Atalay, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Atalay: “okulumuzda öğrencilerimiz ile rölyef, mozaik, filografi tarzı çalışmalar yapıyoruz.  Amacımız öğrencileri sanatı sevdirmek. Aynı zamanda derlerine olan başarıya da odaklanma konusunda artırdıkları için, daha iyi odaklandıkları için başarılarını artırıyor. Katkı sağlıyor. Bu sene 40 civarı çalışma yaptık. Çalışmalarımızın bir kısmı şuan misafirlerimizle sergilenmek üzere teşhir alanımızda bulunmaktadır. Filografi sanatımız çivi ve telin bir araya gelmesi ile yine bir boyut kazandırarak özellikle hat yazılarında daha çok ön plana çıkarıyoruz. Çok ciddi uzun süreli çalışmalar ciddi sanatsal eğitim veriyoruz. Öğrencilerimizin yoğunlaşmasını dikkatini bir alan toplayıcı çalışmalardan birisi. Rölyeflerimiz var. Derinlik boyut kazandırma konusunda öğrencilerimizin doğaya çevreye bakışlarını zenginleştirme, çevrelerini daha iyi anlamalarını, anlam kazanmalarını sağlayan çalışmalarımız var.” Dedi.

  İslam Dünyası El Sanatları Sergisini eserleri ile sunan öğrenciler ise, yaptıkları sanatların tekniklerini anlattılar ve uzun süren ve emek isteyen çalışmalar olduğunu ifade ettiler.

Editör: Haber Merkezi - A