Erzincan’da Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ile Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimler kapsamında ölümlü trafik kazalarında azalma oldu.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ile Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, 15.06.2024 – 23.06.2024 tarihleri arasında Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri kapsamında; geçen yılki Kurban Bayramı Tatiline kıyasla;

- İlimiz sınırları içerisinde herhangi bir ölümlü trafik kazası meydana gelmeyerek bu alanda %100 oranında başarı yakalanmıştır.

- Yaralamalı trafik kaza sayısında %31, yaralı sayısında %39 azalma meydana gelmiş, denetlenen araç sayısında %124 artış gerçekleşmiştir.

Tedbirler boyunca;

- 20.590 araç ve sürücüsü durdurularak trafik kontrolüne tabi tutulmuştur.

-'Yaşam İçin Kısa Bir Mola" sloganıyla oluşturulan Yaşam Tünelinde 590 araç sürücüsü ve 966 yolcu  olmak üzere toplam 1.556 vatandaşımıza trafik kuralları hakkında kısa spot filmler izlettirilerek bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

- "Hız Yapma Can Yakma" projesi kapsamında 11.225 araç sürücüsüne bilgilendirici broşürler dağıtılarak hız yapmamaları hususunda uyarılar yapılmıştır.

-3.314 araç sürücüsü ve yolcularına çeşitli ikramlarda bulunularak sürücülerin dinlenmeleri sağlanmıştır.

-Trafik Ekipleri tarafınca 1.556 araç sürücüsüne emniyet kemeri, araç kullanırken cep telefonu kullanmama ve hız kuralları hakkında birebir eğitimler verilmiştir.

- Denetimler kapsamında Drone ile havadan kırmızı ışık denetimi yapılmıştır.

Erzincan’da ev yangını yürekleri ağza getirdi Erzincan’da ev yangını yürekleri ağza getirdi

Muhabir: Meltem Tekin