Balkanlar üzerinden yağmurlu ve serin hava yerine döviz bulutları geldi Balkanlar üzerinden yağmurlu ve serin hava yerine döviz bulutları geldi

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimleri için istihdam edilmek üzere Türkiye geneli 8 Bin sürekli işçi alımı duyurusu yapmıştı. Alınması planlanan 8 bin sürekli işçi sayısı içerisinde 45 kişi Erzincan’da istihdam edilecek. Başvuru, 23 Şubat ile 27 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır.

İstihdam edilecek meslek grupları arasında Bilgisayar sistem kurulumu bakım onarım ve arıza giderme elamanı, klinik destek elamanı, güvenlik görevlisi  ve temizlik görevlisi bulunuyor.

MESLEK GRUP SAYISI VE YAŞ KRİTERLERİ    

18-40 yaş aralığında Bilgisayar sistem kurulumu bakım onarım ve arıza giderme elamanı 2 kişi alınacak.

18-40 yaş aralığında klinik destek elamanı8 kişi alınacak.

18-40 yaş aralığında Güvenlik görevlisi 11 kişi alınacak.

18-40 yaş aralığında temizlik görevlisi 24 kişi alınacak.

ALIM ŞEKLİ:

İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın Sağlık Bakanlığıca doğrudan noter kurası ile belirlenecek

KURA TARİHİ VE YERİ:

18-19 Mart 2024 tarihlerinde saat 09.00-18.00 aralarında Ankara’da çekilecek.

SONUÇLAR:

Kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular yönetim hizmetleri genel müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

TALEPLER:

E-Devlet üzerinden veya İŞKUR adresinden bireysel iş arayanlar üyeliği üzerinden veya Alo 170 hattını aramak sureti ile başvuru yapabilecekler.