Erzincan'da veteriner hekimden tavsiye: Evcil hayvan besleyenler dikkat etsin! Erzincan'da veteriner hekimden tavsiye: Evcil hayvan besleyenler dikkat etsin!

Erzincan’da sebze fideleri satışa çıkıyor

Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü tarafından bölge şartlarına uygun yetiştirilen sebze fideleri satışa sunuluyor.

Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü tarafından şubat ayı itibariyle tohumdan fideye kadar tüm hazırlıkları çalışmaları ve üretim aşamaları yapılan ve yaklaşık 2 ay gibi kendi üretim seralarında yetiştirilen “Domates çeşitleri, Biber çeşitleri, Patlıcan, Kabak, Salatalık, Kavun ve Karpuz vb.” sebze fideleri satışa hazır hale getirildi. Büyük Üreticiler için il dışı sevkiyatlarında özel olarak hazırlanan kolilerle rahatlıkla il dışına sevk edilebiliyor.

Bahçe Kültürleri Sebze Fidesi 3

Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü’nden yapılan açıklama:

“Enstitümüz tarafından yapılan incelemeler neticesinde, bölgemize uygun olduğu belirlenerek üretimi yapılan sebze fidelerinin satışına 06 Mayıs 2024 tarihinde başlanacaktır.”

Whatsapp Image 2024 05 05 At 05.29.03

Sebze fideleri fiyatları çok uygun olduğu ve üretim miktarı ile sınırlı olduğundan dolayı yaklaşık 1 hafta içerisinde tüketilmekte olup, tarlasına ve bahçesine sebze fidesi ekeceklere duyurulur.

Editör: Mehmet Yaşar Çiçek