Erzincan Kızılay meydanında her hafta düzenli bir grup vatandaş, İsrail’in Gazze’deki soykırım ve kuşatmasının son bulması için protesto ediyor.

İsrail’in Gazze’deki soykırım ve kuşatması 126’ncı gününü doldururken, eşi benzeri görülmemiş kadın, çocuk, yaşlı ve hasta demeden günlerce bombardıman altında kalan vatandaşlar sığınacak yer bulamıyor, açlık ve hastalıkların baş gösterdiği büyük bir dram yaşanıyor. Gazze’de öldürülenlerin sayısı 46 bine yaklaşmış durumda. Katliamların ve kuşatmanın artık dayanılmaz olduğu durumda dünyanın sessiz olması büyük bir insanlık dramı yaşanıyor.

Gazze Destek Erzincan 3

Erzincan’da sessiz protesto! Gazze’deki soykırım ve kuşatma sona ersin

Erzincan’daki vatandaşlar Gazze’deki 126 gündür yaşanan katliam ve kuşatmaya sessiz kalmamak için, her hafta düzenli protesto ederek sürekli duyarlılıklarını göstermeye çalışıyorlar.

Erzincan’daki protestoda şu pankartlar yer aldı;

“GAZZE’YE ÖZGÜRLÜK”,  “VAHŞETİ DURDURUN” “ZALİMLERİ ALLAH’IN ‘KAHHAR’ İSMİNE HAVALE EDİYORUZ” şeklinde dövizler ile birlikte,

“EMPERYALİST – SİYONİST KUŞATMA VE KATLİAMA KARŞI, İSRAİL İLE ANTLAŞMALAR İPTAL EDİLSİN, DİPLOMATİK VE TİCARİ İLİŞKİLER KESİLSİN, İNCİRLİK VE KÜRECİK ÜSLERİ KAPATILSIN” şeklinde pankartla protesto düzenlendi.

Okulumuz Ergan, Dersimiz Kayak... Okulumuz Ergan, Dersimiz Kayak...

Gazze Destek 2