Erzincan’ın Çukurkuyu yerleşkesi Hancı mahallesinde ikamet eden Harun Sarı (37) beslemiş olduğu tavuklardan öyle bir yumurta aldı ki kendisi bile şaştı kaldı.

Çukurkuyu Hancı mahallesinde yaşayan Sarı bahçesinde beslediği tavuklardan şu ana kadar ilk kez bu şekilde yumurta aldığını ifade etti. Yumurtanın üzerinde dikele bakıldığında bazı harflerin olduğu anlaşılıyor. Sarı ömrü hayatında ilk defa böyle bir yumurta ile karşılaştığını ifade ederek, yumurtanın ne anlama geldiğini öğrenmek için bilgisi olanlardan yardım istiyor.

Erzincan’da Tavuk Öyle Bir Yumurta Yumurtladı Ki, Sahipleri Şaştı Kaldı 2

Başkan Aksun ve meclis üyeleri şehir yatırımlarını sahada inceledi! Başkan Aksun ve meclis üyeleri şehir yatırımlarını sahada inceledi!

Sarı: “37 yaşındayım bahçemizde kümes yeni yaptık.  Bende bu yaşıma kadar ilk defa böyle bir yumurta gördüm. Tavuklarımızda büyük bir tavuğumuz vardı sanırım onun yumurtası. Yumurtayı sanki dışından alçı ile sıvamışsınız da şekil vermişsin ama baktığınız zaman yumurta olduğu her yerden belli oluyor. Çok garibimize gitti. Ben bu yumurtayı aldığımda çok şaşırdım. Bu yumurtaya bakılması ve incelenmesi lazım. Güneş vurduğunda da yumurtanın içinde ki sarılı belli oluyor. Üzerinde ki işaretlere ve yazılara bir anlam veremedim. Üzerinde V var, A var, L harfi var, H harfi var. Dediğimiz gibi neye işaret ne anlamı vardır inanın bilmiyorum. Bu genetik bozukluğu mudur? bir rahatsızlık mıdır? Bir hastalık düşüncesi de vardı. Böyle bir şeyle ilk defa başımıza geliyor. Kendimi bildim bileli tavukların içindeyiz. Yetiştiriyoruz. Sanki yumurtayı almışsınız yüzüne alçı sürmüş şekil vermişsiniz gibi. Kesinlikle öyle değil. Kümesten aldığımız yumurta.

Öncelikle bu bir hastalık mısdır? Hastalık değil se bu tarz yumurtanın bize neye işaret ettiğini ve ne anlam taşıdığını bilmiyoruz. Yetkililerden bizi aydınlatırlarsa memnun oluruz.” Dedi.

Editör: Haber Merkezi - A