Erzincan Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Müdürlüğünde kalan öğrencilerin el emekleri sergilendi.

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘Kültür ve Sanat Sokağı Sergisi’ Dörtyol meydanında sergilendi. Öğrencilerin yurtlarda almış oldukları kurslarla ortaya çıkartmış oldukları eserler Erzincan meydanında vatandaşlara sergilendi. Erzican meydanında tek gün kalacak olan eserler Erzincanlıların ziyaretini bekliyor.

KYK yurtlarında eğitim olarak görev yapan Pamuk Yıldız, sergilenen eserler hakkında bilgiler verdi.

Üniversite öğrencilerine kurs veriyoruz. iki sanatta çok zahmetli ve emek isteyen işler. Filiografiye ağırlık verdik. Hem erkek yurdunda hem kız yurdunda. ilk olarak öğrencilere çivi çakmayı öğrettik. Çivi ile beraber telin nasıl kavrattığını öğrettik. Düz teknik olarak çalıştık. Çalışmanın sonunda güzel eserler elde ettik. Çok fazla eser kazandık. Büyük tablolar yapıldı. Öğrencileri ilgisi ilk başta çivi çakmak zahmetli olduğu için seven öğrenci kalıyor. Sevmeyende bırakıyor. Bazılarının hoşuna gidiyor çivi çakmak. Bu sanatı seveceksin sevmezsen yapamazsın. Zaten ismi de güzel. Tel ile çivinin aşkı olarak geçiyor.” Dedi.

Salih Baba yurdunda ebru öğretmeni olarak görev yapan Zeynep Demirel ise: “ şuan öğrencilerimizin yapmış oldukları eserleri sergilemekteyiz. Hafta sonunda öğrencilerimize faaliyet olarak açılan kurslarda birçok ürün bulunmakta. Benim branşımda ebru sanatıdır. Öğrencilerimizle birkaç tablo çalıştık. Öğrencilerin katılmalarında amaç kafalarını dağıtmak” dedi.

Öğrenciler eserlerini meydanda sergiledikleri için mutlu oldukalarını ifade etiler.

Bu Bir Erzincan Rekorudur Bu Bir Erzincan Rekorudur

Editör: Haber Merkezi - A