Erzincan’da Üniversite öğrencilerinde Filistin’e destek yürüyüşü

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencileri, öğrenci kulüp ve toplulukları Filistin’e destek basın açıklaması ve yürüyüşü yaptı.

Erzincan Üniversite Filistin 2

Genç Memur Sen öncülüğünde, ADEM Kulübü, Hadis Kulübü, Medeniyet ve Tefekkür kulübü, Bilgi ve Erdem Kulübü, Genç Düşünce Kulübü, İslam Coğrafyaları Araştırma Kulübü, Vefa Kulübü, İsra Kulübü’nün oluşturduğu topluluk İsrail’in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstererek Filistin'e destek yürüyüşü gerçekleştirdi.

Düzenlenen programda konuşan Muhammed Furkan Çoban şu ifadelere yer verdi:

Erzincan Üniversite Filistin 4

“Bir asırdır Filistin’i işgal etmeye çalışan Siyonist terör şebekesi. Yaklaşık 210 gündür Gazze halkına zalimce saldırmaya devam ediyor. Filistin’de göğe yükselen bebeklerin ve çocukların feryadı, katledilen binlerce masum çocuğun mazlumiyeti; arşı alayı titretti ve arştan arza, yeryüzü şeytanlarının ve zalimlerin fermanı olarak indi. Ve dünyanın dört bir tarafında yeryüzünün vicdan ehli insanları, bataklığa düşmüş insanlığın onurunu ayağa kaldırmak adına bir devrim ateşini tutuşturdular. Bu devrim ateşi elden ele tüm ülkelerin ve milletlerin ufkunu aydınlatmaktadır. Filistin davasına destek amaçlı yapılan bu eylemler siyonizmin temsil ettiği küresel şeytani düzene karşı haklı bir isyandır. Başta Amerika ve Fransa olmak üzere, Batı dünyasının birçok yerinde en saygın kabul edilen üniversitelerde gönüldaşlarımız ayağa kalkarak isyan ateşine destek vermiş ve küresel intifadanın bir parçası olmayı tercih etmiştir. Birçok akademisyen ve öğrenci, bu davaya destek olmuştur. İntifada ateşi, sinelerinde yürek taşıyan herkesi etkisi altına almıştır. Tüm tedbir ve baskılara rağmen, onurlu gençlerin ve akademisyenlerin isyanları engellenememektedir. Binlerce öğrenci ve akademisyenin tutuklanması, sonucu değiştirmemiştir.  Buradan zulme sessiz kalmayan bu onurlu akademisyenleri ve öğrencilerini selamlıyoruz

Erzincan Üniversite Filistin 3

“Yanındayız, tarafıyız ve destekçisiyiz”

Ey vicdanlı ve aziz halkımız; sizler de kalkın ve bu insanlık zincirinin halkalarını oluşturun. Bu insanlık devrimine siz de iştirak edin. Gönülleriniz bu dava için atsın, Diliniz bu davayı konuşsun ve kalemleriniz bu davayı yazsın. İnsanlığın ikiye ayrıldığı bir zamanda aziz ve özgür insanların saflarında yer alın ve küresel intifadanın şerefini bir madalya olarak taşıyın. Bu şeref sizden sonraki nesillere de aktarılsın. Küresel intifadaya ve bu intifadayı kuşanan özgür ruhlu cesur yüreklere selam olsun.  Ve buradan tekrar hatırlatıyoruz: Ehli Vicdan, Ehli iman olan ve kalbinde zerrece İnsanlık taşıyan herkese diyoruz ki küresel Boykot mallarını almayın-aldırmayın. Unutmayın ki alınan her boykot malı bir bomba, bir tank veya bir füzedir. Ümmetin ve insanlığın izzet örtüsüne dokunan siyonist eller varsa, onlara karşı çıkan yiğitler,  Sütçü İmamlar’da vardır elbet. Nihayetinde Türkiye’den Şanlıurfa’dan bir yiğit çıktı adı Hasan saklanan idi. İmanı gayreti cesareti kabul etmedi bu zilleti ve canını Rabbi Rahmana teslim etti. Rabbimizden niyazımız şehidimizin attığı bu adımın zulmün tahtını sarsması ve İslam dünyasının bu zelilce seyirciliğine son vermesidir. Gazze’yi unutmama ve unutturmama adına elimizden ne geliyorsa yapacağız, insanlık ve Müslümanlığın bağrına hançer saplanmış iken buna seyirci ve ilgisiz kalmak elbette mümkün değildir. Son olarak buradan tüm dünyaya haykırıyoruz: Kudüs ve Mescidi Aksanın kurtuluşu için yapılacak olan her türlü meşru eylemin Yanındayız, tarafıyız ve destekçisiyiz.” Dedi

Erzincan’da 28 şahsa Adli ve İdari işlem uygulandı Erzincan’da 28 şahsa Adli ve İdari işlem uygulandı

Erzincan Üniversite Filistin 5

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencileri, öğrenci kulüp ve toplulukları Filistin’e destek yürüyüşü üniversite camiinde sona erdi.

Editör: Mehmet Yaşar Çiçek