Türkiye’de birçok il yağışa teslim olurken Erzincan’da da benzer durum yaşandı. Yaşanan sağanak yağışın boyutu kameralara yansıdı. 

Türkiye’de birçok il yağışa teslim olurken Erzincan’da da benzer durum yaşandı. Meteorolojinin kuvvetli yağış uyarısının ardından Erzincan'da fındık büyüklüğünde dolu yağdı, sel, su baskınları yaşandı.

Erzincan kent merkezinde akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış bir müddet sonra yerini doluya bıraktı. Erzincan belediye ekipleri kent merkezinde birçok noktada su baskını ihbarı aldı. Erzincan Vali yardımcıları da sahada çalışmaları yakında takip etti.

Akşam saatlerinde başlayan yağış yaklaşık 45 dakika etkili oldu. Sağanak ve dolu yağışı sonrası ana arterler üzerinde bulunan bazı caddelerde su baskını yaşandı. Kent merkezinde birçok evi su bastı. Erzincan tren garı yanında bulunan fidan ve çiçek satış alanları tamamen su baskınları nedeni ile yok olmuş durumda. Kent merkezinde tabiri caizse hayat durdu.

ERZİNCAN'DA KRİZ MERKEZİ OLUŞTURULDU

Erzincan’da yaşanan sağanak yağış nedeni ile Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, Belediye Başkan Yardımcısı İkram Çamur ve ilgili birim amirlerinin katılımıyla kriz merkezi oluşturularak, sahada yürütülen çalışmalar koordine edildi.

Enfeksiyon hastalıkları uzmanından ‘KKKA’ dikkat! Öldürücü Enfeksiyon hastalıkları uzmanından ‘KKKA’ dikkat! Öldürücü

Kriz merkezinden yapılan açıklamada, “Belediye, emniyet, jandarma, il özel idaresi, çevre ve şehircilik, AFAD, karayolları ve DSİ ekipleri başta olmak üzere sahada teyakkuz halinde olan ekipler, vatandaşlar tarafından yapılan ihbarlara ve il genelinde meydana gelen olaylara gerekli müdahaleleri yaptılar.” denildi.

Editör: Haber Merkezi - A