Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda yaz spor okullarına start verdi.

Yüzlerce öğrenci 9 ayrı branşta yaz tatili boyunca kayıtlı olduğu branşlarda eğitim alacaklar. 9 spor branşı içinde futbol yaz okuluna da yoğun ilgi oldu. Yaş kategorisine göre ayrılan futbol yaz okulunda öğrenciler hem spor yapıyor hem keyifli zaman geçiriyorlar.

Erzincan Belediyesi Yaz Futbol okulunda eğitmenlik yapan Fatih Ağaç, geleneksel yaz spor okullarında bu yıl 9 branşta eğitim verileceğini ifade etti.

Ağaç: “Erzincan Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü  olarak her yıl yapmış olduğumuz spor okullarımızı bu sene de başlattık.  Bu sene 9 branşta hizmet vereceğiz. Bunlardan branşlardan birine futbol branşı. Eğitimleri biz veriyoruz.  Turgay hocam ile ben veriyorum. Yaklaşık 100 tane öğrencimize yaz tatili boyunca futbol eğitimleri veriyoruz. Erzincan belediyesinin Işık Pınar bölgesinde bulunan kapalı sosyal tesislerini antrenmanlarımızı yapacağız. Hem kitap okumalarını hem de spor yapmaları yönünde sürekli çalışmalar yapacağız.” dedi.

Erzincan’da Yaz Futbol Okulları Eğitime Başladı 1

KİTAP OKUMA TAVSİYESİ

Sıcak havalarda aracınızın etrafını  kontrol edin Sıcak havalarda aracınızın etrafını  kontrol edin

Ağaç: “Şimdi çağımızın hastalığı çocuklarımız mavi ışık karşısında çok zaman geçiriyor. Bunun yanında hep hazıra alışıyor mental olarak. Bizlerde bunların kelime dağarcının geni,ş olması için, konuşurken prezantabl olmaları için daha yetenekli, özgüvenli olabilmeleri için spor ile beraber kitap okumanın çok kıymetli olduğunu bildiğimiz için bizden önce hocalarımız bize öğretti. Bizde bunu çocuklarımıza gelenek haline dönüştürmeye çalışıyoruz. Bu yönde çocukları sürekli uyarıyoruz ve takip ediyoruz” dedi.

Öğrenciler futbol okulunda Fatih Ağaç eğitmenliğinde futbolun inceliklerini öğreniyorlar. Günün sonunda da kendi aralarında maç düzenleyerek öğrendiklerini pekiştiriyorlar.  

Editör: Haber Merkezi - A